Zlatá brána otevřená. Titul míří do Plzně

Talent tým Plzeňského kraje zvládl v Karviné rozhodující pátý souboj (27:23) a po vítězství ve finálové sérii 3:2 na zápasy slaví osmý titul v historii klubu.

"Byla to nejtěžší série, co jsme zažil. Předtím jsme to smázli na méně zápasů. Taky si toho titulu hodně cením," říkal nejlepší střelec zápasu Milan Škvařil. "Jeli jsme do Karviné dobře naladění, věřili jsme si. V prvním poločase jsme předvedli skvělý výkon, pak nám sice docházely síly, ale nějak jsme to uváleli. Titul jsme získali zaslouženě, jdeme s klukama slavit," doplnil plzeňský odchovanec, který se právě kvůli těmto okamžikům vrátil před dvěma lety ze švýcarského angažmá.

Loni mu radost překazila pandemie koronaviru, kvůli níž se extraliga nedohrála. Na druhý pokus už to vyšlo.

Tahle parta má na úspěchy snad patent, tým kolem kapitána Petra Vinkelhöfera byl posedmé v řadě ve finále play-off extraligy a znovu slaví mistrovský titul. Po hattricku pod trenérem Martinem Šetlíkem (2014 až 2016) a vítězství pod jeho nástupcem Michalem Tonarem v roce 2018, teď dovedla Talent tým tým Plzeňského kraje až na samotný vrchol nová trenérská dvojice Petr Štochl - Jiří Hynek.

Po neskutečně dramatické finálové sérii, kdy předchozí utkání rozhodla vždy jediná branka či dokonce rozstřel sedmimetrových hodů. Navíc poté, co v úterý neproměnili doma první mečbol a Karviná si vynutila pátý zápas. V něm ale měli jasně navrch Plzeňští, kteří vedli až o devět branek (10:19), a i přes zaváhání ve druhém poločase už další zvrat nedovolili.

"Klukům patří velké uznání, že to dotáhli do vítězného konce. Nejsme naivní, abychom si mysleli, že ten zápas dotáhneme do suverénního vítězství. Karviná má obrovsky silný tým a bylo nám jasné, že udělá všechno proto, aby se ještě dotáhla," ukázal Petr Štochl i přes euforii velikost vítěze a pochválil i soupeře. "Karviná má nejlepšího střelce extraligy Patzel, nejlepšího obránce Soláka, ve finále se rozehrál k výbornému výkonu Sláva Mlotek. O to větší mám radost, že jsme utkání dotáhli do vítězného konce," dodal kouč Talentu tým Plzeňského kraje.

A jistě i on se těšil na neskutečnou mistrovskou jízdu autobusem do Plzně. (Foto: HCB Karviná)

 

HCB Karviná - Talent tým Plzeňského kraje 23:27 (9:16)

Nejvíce branek: Solák 7/2, Nedoma 5, Mlotek 3 - Škvařil 7, Šindelář 6, Vinkelhöfer 3/1. Rozhodčí: Baďura, Ondogrecula (SR). Sedmimetrové hody: 5/3:4/2. Vyloučení: 4:7.

Tyto webové stránky používají soubory cookies k zajištění kvality služeb. Více informací zde.