#ORANŽOVÉPEKLO

PODPOŘTE TALENT A PŘIJĎTE NA ZÁPAS OBLEČENI V ORANŽOVÉ, V BARVĚ KLUBU!

Výhru ve Frýdku pojistil Šindelář

V souboji o druhé místo extraligové tabulky vyhrál Talent tým Plzeňského kraje na horké půdě ve Frýdku-Místku 25:24 a upevnil si druhé místo. Teď v neděli přivítá od 10.30 hodin SKKP Handball Brno.

Plzeňští házenkáři, kteří se museli na severu Moravy opět obejít bez nemocného brankáře Karla Šmída, byli téměř po celý zápas ve vedení, ale v závěru se o vítězství strachovali. Frýdek totiž šest minut před koncem srovnal na 21:21, ale i po zbytek utkání vždy jen dorovnával jednobrankový náskok soupeře. Talentu dal definitivu zkušený Šindelář svojí jedinou brankou v zápase, když v poslední minutě z pivota zvyšoval na 25:23. Domácí už pak jen snížili a závěrečných 16 vteřin si hosté pohlídali a dovedli zápas k vítězství.

"Tohle vítězství je hodně cenné. Zvlášť když následuje po takové porážce, jakou jsme zažili my na Dukle. Navíc jsme hráli na hřišti třetího týmu tabulky, který je hned za námi," říkal trenér Petr Štochl, který byl opět převlečený do dresu s číslem 71 na zádech, ale do branky šel pouze na jednu sedmičku. Filip Herajt totiž podal dobrý výkon a svůj tým několikrát podržel. Přesto ho zastínil domácí gólman Vít Pyško, na němž si zejména ve druhé půli plzeňští střelci častokrát vylámali zuby.

"Zase jsme nechali dojít utkání do fáze, kdy jsme soupeře dostali zpátky do hry," litoval kouč Talentu zhruba desetiminutového úseku ve druhém poločase, v němž se domácímu Frýdku-Místku podařilo srovnat stav. "Určitě to není slabší koncentrací. Možná to už mají kluci v hlavě, jsou nervózní, že by se mohlo hrát víc v klidu, ale nepovede se to. Musíme se na to ještě znovu podívat, pobavit se o tom," doplnil Petr Štochl.

V prvním poločase měl Talent hru poměrně jasně pod kontrolou, do 14. minuty získal tříbrankový náskok 7:4 a za další čtyři minuty už vedl dokonce 10:5. Frýdek sice snížil na 10:7, ale víc než na tři góly se nepřiblížil.

Po změně stran hosté odskočili na 16:12 a 19:15 ve 44. minutě. Ale potom začal soupeř zejména zásluhou výborného Pyška v brance snižovat. Nejprve se dotáhl na rozdíl jediné branky 19:18 a šest minut před koncem Frýdek dokonce vyrovnal, jenže i dál měli brankově mírně navrch plzeňští házenkáři a cennou výhru udrželi. Ze tří zápasu v řadě venku tak získal Talent čtyři body.

"Chtěli jsme tři výhry. Ale v první řadě mě zajímá vítězství plus výkon. Na Dukle, se vším respektem k ní, hrála dobře, jsme nezahráli, jak si představujeme. I dnes ten výkon měl vlny, které jsou zbytečně velké co se týče úrovně té hry. Máme čtyři body, ano, to je dobré, ale lepší by bylo šest," doplnil plzeňský kouč.

Teď se jeho tým představí dvakrát v řadě doma, v neděli hostí od 10.30 hodin SKKP Handball Brno a ve středu 10. února v 17.30 Sokol Nové Veselí, hned v pátek ho pak čeká na Vysočině odveta se stejným týmem.

"Teď máme tři zápasy - doma a dvakrát Nové Veselí se soupeři, kteří nejsou v čele tabulky. Pevně doufám, že budeme schopní naplno bodovat," přál si Petr Štochl při nejistotě dohrání sezony. "Musíme počítat i s tím, že se třeba nemusí hrát play-off, Karviná je před námi o tři body a máme před sebou dva vzájemné zápasy," naznačil, že se nevzdává boje o nejvyšší příčku.

Pepino SKP Frýdek-Místek - Talent tým Plzeňského kraje 24:25

Poločas: 11:14.

Branky Frýdku-Místku: Choleva 6, Chudoba 6/3, Strack 4, Gřešek 3, Musálek 2, Sklenák, Hustopecký a Mazur 1. Rozhodčí: Bubeníček, Petruška. Sedmimetrové hody: 3/3:4/2. Vyloučení: 3:7.

Sestava a branky Talentu: Herajt, P. Štochl - Vinkelhöfer 1/1, Škvařil 5, M. Tonar 2/1, Šindelář 1, Stehlík 3, Chmelík 2, Šafránek 2, Nejdl 2, Douda 3, Režnický 3, Linhart 1, Bogdanič, Říha.