#ORANŽOVÉPEKLO

PODPOŘTE TALENT A PŘIJĎTE NA ZÁPAS OBLEČENI V ORANŽOVÉ, V BARVĚ KLUBU!

Výhra číslo devět ve Frýdku, teď přijedou Dánové

Házenkáři Talentu M.A.T. Plzeň zvládli vítězně i devátý zápase v této sezoně Strabag Rail extraligy. V neděli vyhráli ve Frýdku-Místku 25:21 a tabulce dál vévodí bez ztráty kytičky. Teď už se chystají na nedělní zápas Poháru EHF s dánským TTH Holstebro.

Extraligové utkání ve Frýdku-Místku měli od začátku pod kontrolou, i když definitivně zlomili odpor soupeře až po změně stran. I v poločase ale vedli o tři branky. "V první půli jsme ale udělali dost chyb, proto se nám nepovedlo utrhnout se na větší brankový rozdíl,"vysvětloval plzeňský kouč Michal Tonar.

Spokojený tentokrát byl i s defenzivou svého celku. "Inkasovali jsme jen 21 branek venku, to je velmi slušné," pochvaloval si trenér Talentu, kterého potěšilo, že i ve Frýdku-Místku mohl prostřídat všechny nominované hráče.

"To vidím jako velké pozitivum," pokračoval Tonar a připomněl, že už v neděli čeká jeho svěřence úvodní zápas 3. kvalifikačního kola Poháru EHF s dánským TTH Holstebro. Hraje se od 13 hodin v městské hale na Slovanech.

"To bude úplně jiný level, čeká nás velmi kvalitní soupeř," připomněl kouč plzeňského Talentu, že Holstebro hrálo za poslední tři roky dvakrát finálový turnaj Poháru EHF.

Pak se přece jen ještě vrátil k vítěznému zápasu na severu Moravy, které považuje za nesmírně cenné. "Frýdku se vrátil do sestavy Vojta Petrovský, určitě se budou herně zvedat a brát body soupeřům. Jsem rád, že mezi nimi už nebudeme" myslí si Michal Tonar.

"Prodloužili jsme vítěznou sérii a můžeme se plně koncentrovat na evropský pohár," dodal. (Foto: Jan Smekal)