Vyhlášení ankety sportovec roku 2019

Ve středu 24. června 2020 se v obřadní síni plzeňské radnice sešli nejlepší sportovci Plzně roku 2019 v kategoriích žactva a dorostu, kteří v rámci slavnostního ceremoniálu, za účasti představitelů města Plzně a Nadace sportující mládeže, převzali ocenění ankety Sportovec Plzně 2019.

Mezi vyhlášenými kolektivy kategorie žactva bylo oceněno i družstvo mladších žáků Talent Škoda JS Plzeň, které obsadilo v loňské sezoně 1. místo v Házenkářském desetiboji.

 Výsledky ankety naleznete zde:

CELKOVÉ VÝSLEDKY (kliknout)

TALENT PLZEŇ MLADŠÍ ŽACTVO (kliknout)

 

Níže se připomeňme Finále Házenkářského desetiboje z června loňského roku v loňském článku k události

 

MLADŠÍ ŽÁCI TALENT ŠKODA JS PLZEŇ VÍTĚZI FINÁLE HÁZENKÁŘSKÉHO DESETIBOJE 2019

Mladší žáci Talent Škoda JS Plzeň se od pátku 31. 5. do neděle 2. 6. 2019 účastnili Finále Házenkářského desetiboje 2019, který Talent Plzeň pořádal z pověření Českého svazu házené v areálu Sportovního gymnázia a Středního odborného učiliště elektrotechnického v Plzni Skvrňanech.

Finálového turnaje se účastnilo celkem šest družstev - HBC Olomouc 1966, TJ Sokol Velké Meziříčí, HC Robe Zubří, HC Dukla Praha, Házená Rokycany a jako pořádají Talent Škoda JS Plzeň.
Házenkářský desetiboj je soutěž v deseti disciplínách včetně žolíku, který před zahájením turnaje realizační tým přiřadí ke konkrétní disciplíně, která je pak jejich družstvu hodnocena dvojnásobkem bodů. Jedná se o vrcholnou mládežnickou akci v kategorii mladšího žactva, ve kterém družstva musí prokázat svoje schopnosti nejen v utkání v házené, ale zároveň i všestrannost v individuálních disciplínách.

Program finále byl rozložen do tří dnů, přičemž v pátečním programu měla družstva na programu dvě disciplíny, a to hod míčem na dálku a pětiskok. Obě disciplíny zvládli chlapci výborně, když obě disciplíny vyhráli a za každou si tak připsali 6 bodů. Hned po disciplínách byly na pořadu úvodní tři utkání, kdy Talent Škoda JS Plzeň se utkal s družstvem TJ Sokol Velké Meziříčí. V osobní obraně podali chlapci, zejména v obranné fázi, velmi dobrý výkon a dovedli ji do vítězství 7:4. V klasické hře pak chlapci soupeři nedali nejmenší šanci a zvítězili vysoko 13:2. Vložené shoot - outy, na které si družstvo vsadilo žolíka, zvládli chlapci na v poměru 15:10.

Sobotní program finále otevírala disciplína rychlý běh, v němž se družstvo Talent Škoda JS Plzeň umístilo opět na prvním místě a připsalo další 6 bodů do celkového bodového hodnocení. Po rychlém běhu následoval blok utkání, ve kterém čekali domácí družstvo tři soupeři. Nejprve chlapci vyzvali družstvo HBC Olomouc, které porazili v osobní hře 11:7 a ve hře 12:10. Vložené shot - outy se chlapcům bohužel nepovedli a soupeři podlehli 13:19. Ve druhém sobotním utkání se chlapcům do cesty postavilo družstvo HC Dukla Praha.  V tomto utkání dokázali chlapci zvítězit ve všech třech částech, kdy nejprve zvítězili v osobní obraně 8:3, v shot - outech 18:16 a ve hře 12:4. Ve třetím sobotním utkáním s HC ROBE Zubří bylo i s ohledem na výsledky dosud odehraných utkáních a absolvovaných disciplín zřejmé, že jde o utkání dvou kandidátů na celkové prvenství. V osobní obraně měli chlapci díky větší pohyblivosti mírně navrch a dovedli ji do vítězství v poměru 8:6. Vložené shot - outy byly hodně nervózní, což bylo zapříčiněno i tím, že obě družstva měla na shot - outy vsazeného žolíka, a proto vítěz tohoto klání mohl získat hned minimálně 2 bodovou výhodu v rámci této disciplíny. Nakonec i shot  - outy chlapci zvládli v poměru 13:9. V následné klasické hře měl soupeř mírně navrch, v úvodu těžil z výborné hry levoruké pravé spojky a na tuto kategorii robustního pivota a levé spojky. Našim chlapcům chvíli trvalo, než se s tímto dokázali vyrovnat, ale postupně se dokázali soupeři vyrovnat a zejména důsledná obrana a 3 branky z křídelních prostor je vrátili do hry. Soupeř poté držel jednobrankový náskok, který chlapci dokázali čtyři vteřiny před koncem střelou pod nohy brankáře smazat a upravit stav utkání na konečných 7:7.  V sobotním podvečeru čekala chlapce ještě jedna disciplína, a to přesná střelba. Tato disciplína se chlapcům povedla nad očekávání dobře a stejně jako všechny předchozí disciplíny ji opět vyhráli a připsali si plný počet šesti bodů.

V nedělním programu Finále Házenkářského desetiboje 2019 byla poslední individuální disciplína - překážková dráha - mnohdy obávaná disciplína, která přináší spoustu překvapení. Družstvo Talent Škoda JS Plzeň šlo na tuto disciplínu jako předposlední v pořadí a zvládlo ji opět na výbornou - 1. místo v disciplíně znamenalo dalších šest bodů do celkové klasifikace a před závěrečným utkáním s družstvem Házená Rokycany bylo jasné, že už celkové prvenství chlapcům utéct nemůže. I přesto v osobní obraně zvítězili 10:4 a v klasické hře 11:6. Ve vložených shot - outech  si pak za vítězství 14:10 při vsazeném žolíku za prvenství v disciplíně připsali 12 bodů do celkového pořadí.

Díky vítězstvím ve všech disciplínách Házenkářského desetiboje se mladší žáci Talent Škoda JS Plzeň stali s plným počtem 60 - ti bodů VÍTĚZEM FINÁLE HÁZENKÁŘSKÉHO DESETIBOJE 2019 v kategorii chlapců a v rámci vyhlášení převzali zlaté medaile a pohár pro vítěze.

Tyto webové stránky používají soubory cookies k zajištění kvality služeb. Více informací zde.