2. kolo ŽÁKOVSKÉ LIGY STARŠÍCH ŽÁKŮ - sobota 18. 1. 2020, BRNO

Starší žáci Talent Škoda JS Plzeň se v sobotu 18. 1. 2020 zúčastnili 2. kola Žákovské ligy starších žáků, jehož pořadatelství připadlo na SKKP Handball Brno.

Do Brna v sobotu brzy ráno vyrazila 14 - ti členná sestava chlapců sestávající se z kombinace ročníků narození 2005, 2006, 2007 a 2008. Los druhého kola postavil našim chlapcům do cesty postupně družstva SKKP Handball Brno, TJ Sokol Šťáhlavy, TJ Tatran Litovel a Sokol Telnice.

První utkání proti domácímu družstvu bylo do páté minuty vyrovnané, poté jsme se dostali do tříbrankového náskoku, který jsme si drželi až do poslední minuty prvního poločasu, kdy soupeř snížil na poločasový stav 12:10. Úvod druhého poločasu patřil nám a během tří minut jsme odskočili na pětibrankový rozdíl a následně jsme už utkání dovedli k vítězství 23:16.

Ve druhém utkání změřili chlapci síly s družstvem TJ Sokol Šťáhlavy. Západočeské derby bylo v úvodu velmi vyrovnané a v sedmé minutě svítil na výsledkové tabuli nerozhodný stav 5:5. Následně se nám šňůrou tří branek povedlo soupeři odskočit na tříbrankové vedení, které jsme ještě do poločasu zvýšili na poločasových 12:8. Druhý poločas byl podobný poločasu prvnímu, přičemž díky naší velmi bídné koncovce, zbrklému a špatnému řešení útočných akcí jsme ho zvítězili pouze o branku 5:4. Po závěrečném hvizdu jsme si tak připsali vítězství v poměru 17:12.

Třetí utkání bylo měřením sil s družstvem TJ Tatran Litovel. Utkání bylo od počátku jednoznačně v naší režii a po shodných poločasech 15:6 jsme v utkání zvítězili vysoko 30:12.

Čtvrté utkání bylo soubojem s družstvem Sokol Telnice. Utkání mělo opět vyrovnaný začátek, kdy až v osmé minutě jsme převzali otěže utkání pevně do ruky a do poločasu si vytvořili čtyřbrankový náskok v poměru 10:6. Druhý poločas pokračoval v duchu konce poločasu prvního a utkání jsme dovedli do vítězství 26:17.

2. kolo ŽÁKOVSKÉ LIGY, 18. 1. 2020 - výsledky (klikněte)


Zhodnocení 2. kola Žákovské ligy:

Ve druhém kole žákovské ligy jsme narazili na čtyři výkonnostně podobná družstva, přičemž o konečných výsledcích rozhodoval přístup k jednotlivým utkáním. Zatímco jsme se v prvním utkáním prali s nekoncentrovaností v obraně, která pramenila pravděpodobně z podcenění soupeře, tak ve druhém utkání jsme bránili velmi dobře, ale v útočné fázi jsme se prali se špatným řešením útočných akcí, zbrklostí, nedisciplinovaností a tragickou koncovkou. Ve třetím utkání jsme soupeře zlomili hned v úvodu a ten nenašel síly na vzdor. Čtvrté utkání pak bylo po poločasu rozhodnuté a jedinou otázkou byl rozdíl ve skóre.

Nad rámec již uvedeného lze velmi pozitivně hodnotit to, že se nám do všech utkání povedlo zapojit všechny nominované chlapce, přičemž zejména ve třetím a čtvrtém utkání jsme odehráli utkání se dvěma šestkami se stejným herním časem a i při rozdělení chlapců na "staré" a "mladé" jsme v utkáních, bez rozdílu, která šestka byla na palubovce, byli lepší.

Čtyři vítězství ve 2. kole pro nás znamenají udržení neporazitelnosti v Žákovské lize a jsou dobrým vkladem do další fáze Žákovské ligy.

Ve třetím kole Žákovské ligy nás čeká pořadatelství turnaje, kdy se v neděli 16. 2. 2020 střetneme s družstvy HBC Olomouc 1966, TJ Sokol Ostrava, Liberec Handball a TJ Jiskra Třeboň.

Tyto webové stránky používají soubory cookies k zajištění kvality služeb. Více informací zde.