Ve Frýdku půjde o nápravu reputace

Talent tým Plzeňského kraje po neúspěšné domácí palubovce jede poprvé v sezoně k venkovnímu zápasu. A hned se vydá na hodně dalekou cestu, v neděli od 18 hodin hrají ve Frýdku-Místku.

"Žádné velké hromy blesky nelítaly, ale museli jsme si některé základní věci vyříkat a uvědomit si, že už začala sezona," popisoval jeden z plzeňských trenérů Petr Štochl dění v klubu po nečekané domácí porážce s Novým Veselím (30:32) na úvod sezony.

Do Frýdku-Místku tedy pojedou jeho svěřenci se snahou napravit si reputaci, ale nečeká je snadný úkol. I soupeř totiž v prvním kole prohrál v Lovosicích (28:35).

"Bude to tvrdý a bojovný zápas, ani jeden z týmů nechce vstoupit do extraligy dvěma prohrami," pokračoval trenér Talentu, který má k dispozici s výjimkou zraněného Chmelíka k dispozici kompletní kádr. A čeká tentokrát jiný styl než v úvodním utkání.

"Frýdek praktikuje chytrou házenou, má v kádru hodně zkušených hráčů," popisoval Petr Štochl a jmenoval zejména svého někdejšího reprezentačního parťáka Sklenáka na rozehrávce, ale i krajní spojky Petrovského nebo Chudoba. "Musíme si dávat pozor v obraně, aby nás nepřehrávali," doplnil kouč plzeňského celku.

To, že by mohl mistrovský Talent přijet nalomen úvodní extraligovou porážkou s Novým Veselím si juniorský reprezentant Mathias Choleva nemyslí.

"Spíš je to trochu nevýhoda, protože Plzeň bude hrát proti nám s vědomím, že musí vyhrát. Tím pádem do toho šlápne hned od začátku. Oni mají hodně zkušené mužstvo, ale to my taky. Jejich největší síla bude v trpělivosti hry v útoku," domnívá se talentovaný hráč Frýdku-Místku.

Tyto webové stránky používají soubory cookies k zajištění kvality služeb. Více informací zde.