V odvetě bez šance. Talent v Evropě končí

Ani v této sezoně si házenkáři Talentu M.A.T. Plzeň základní skupinu Poháru EHF nezahrají. Ve 3. kole, těsně před branami, ztroskotali na dánském TTH Holstebro. Po domácí porážce 25:30 na soupeře v odvetě nestačili a prohráli vysoko 21:37.

 

"Zase jsme dělali spoustu chyb, jakmile nás soupeř zatlačil. Prohrát o šestnáct je samozřejmě špatné, porážka mohla být nižší. Ale takový je sport, Holstebro ve středu v dánské lize rozneslo účastníka Ligy mistrů a ve výborném výkonu pokračovali i proti nám," hlásil z Dánska plzeňský kouč Michal Tonar, jenž se musel v odvetě obejít bez svého syna Jakuba a zkušeného leváka Jana Stehlíka.

Dánský celek svůj postup do skupinové fáze zpečetil prakticky už během prvního poločasu, který vyhrál 18:10. Český šampion dal sice první branku zápasu, potom ale držel krok jen do stavu 4:4. Jenže pak plzeňští házenkáři nezvládli dvojnásobnou přesilovku a skóre začalo narůstat ve prospěch Holstebra, už v prví půli to bylo až o deset branek (17:7).

"Ten tlak na naše hráče byl ještě větší než doma. Domácí hnali fanoušci, přišlo patnáct stovek diváků," popisoval trenér plzeňského Talentu atmosféru v moderní Gräkjaer Areně.

Po změně stran narostl skóre až na 37:21 ve prospěch Holstebra, které stejně jako v Plzni střelecky táhl především Bramming na pravém křídle. Tentokrát dal osm gólů, nizozemský reprezentant Smits jich přidal šest. V dresu plzeňského Talentu byl se sedmi brankami nejúspěšnější Douda.

"Snažili jsme se využít všech patnáct hráčů, kteří s námi odcestovali. A třeba mladý Říha předvedl dobrý výkon," našel kouč Tonar drobné pozitivum.

Jeho tým měl perfektní vstup do sezony, vyhrál devět zápasů ve Strabag Rail extralize i čtyři utkání v pohárové Evropě. Teď přišly tři porážky během jediného týdne. Vedle těch s Holstebro prohrál plzeňský Talent i ve středu doma s Karvinou, ale trenér Tonar si nemyslí, že to mělo na mančaftu zanechat negativní stopy.

"My jsme si to už s klukama vyříkali. Věřím, že se vrátíme zpátky do bojovné nálady, zapracujeme na odstranění chyb a třeba nastartujeme novou sérii," dodal trenér Talentu z Dánska, odkud se vrací se svými svěřenci v neděli a hned od pondělí se začne chystat na čtvrtfinále Českého poháru, v němž Talent hostí ve středu od 16 hodin Zubří. V sobotu se pak stejní soupeři střetnou na Valašsku v extralize.

 

TTH Holstebro (Dán.) - Talent M.A.T. Plzeň 37:21 (18:10)

Nejvíce branek: Bramming 8, Smits 6, Meklenborg 5 ? Douda 7, Šafránek 3, Wildt, Macháč, Bogdanič a Říha po 2. První zápas 30:25, postoupilo Holstebro.

 

 

 

 

Tyto webové stránky používají soubory cookies k zajištění kvality služeb. Více informací zde.