V Karviné půjde o mečbol

Finále extraligy házenkářů spěje do finiše, po dvou zápasech je stav nerozhodný 1:1. Ve třetím zápase se představí Talent tým Plzeňského kraje na palubovce soupeře, utkání začíná v 17.30 hodin a přímý přenos vysílá ČT Sport Plus.

A půjde o hodně, kdo zvládne třetí zápas lépe, bude mít mistrovský mečbol a k titulu podstatně blíž. "Pokud chceme titul, musíme v Karviné aspoň jednou vyhrát a proč ne zrovna teď. Ale soupeř má vysokou kvalitu a určitě nebude chtít doma prohrát. Já však svému týmu věřím," prohlásil před cestou na sever Moravy jeden z plzeňských trenérů Petr Štochl. Současně s týmem míří do Karviné i autobus fanoušků.

Jde o hodně stoupají i emoce. "To, že mě mlátí do hlavy, je už poměrně normální," řekl po středeční porážce v Plzni karvinský kanonýr Vojtěch Patzel do kamer České televize. Nejspíš měl na mysli zákrok Jana Chmelíka ve 44. minutě, který ho zasáhl do obličeje a viděl za to přímou červenou kartu. "Honza Chmelík určitě není hráčem, který by někoho mlátil úmyslně do hlavy. Ani to není naším cílem," ohradil se pro Deník jeden z plzeňských trenérů Petr Štochl.

"Úspěchem by bylo to, pokud by ho ubránil, nedostal červenou a nehráli jsme kvdvě minuty oslabení," doplnil kouč Talentu.

V obou dosavadních zápasech vyhrál domácí tým, Karviná úvodní zápas zvládla lépe (33:28) i díky jedenácti brankám zmíněného Vojtěcha Patzela. V Plzni se tento kanonýr trefil jen dvakrát a rázem z toho bylo vítězství obhájců titulu 32:25.

"Už před sérií jsem říkal, že bude padat hodně gólů, protože Karviná chce hrát v tempu a její útoky jsou poměrně rychle zakončované. Mají k tomu schopné hráče. Není to jen o Patzelovi, ale i o Solákovi a dalších," upozornil plzeňský trenér na šíři a kvalitu plzeňského kádru.

V odvetě Patzel zcela zastínil zkušený matador na straně domácích Jan Stehlík, který nastřílel devět gólů, ale dobře věděl, že vyhráno není. Karviná má svoji sílu a ve třetím zápase navíc bude mít v zádech bouřlivé domácí publikum.

"Karviná má kvalitní tým s výbornými hráči, klíčová bude naše defenziva. Ale také to, jak dokážeme zareagovat na taktiku soupeře a naopak," pověděl Jan Stehlík. "Baník má zkušený tým, který vysoká porážka nepoloží, ale naopak namotivuje," souhlasil s ním Petr Štochl.

"Neznamená, že jsme prohráli v Plzni, že teď prohrajeme všechny zápasy. Doma jsme letos neprohráli, tak to budeme chtít potvrdit," potvrdil tato slova karvinský Vojtěch Patzel.

Kdo tedy získá mistrovský mečbol?

Cookies

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Některé z nich jsou k fungování stránky nezbytné, ale o některých můžete rozhodnout sami. Více informací zde.