V Karviné půjde o finálový mečbol

Nedělní třetí zápas finálové série házenkářské extraligy rozhodne o tom, který z týmů půjde do čtvrtého utkání s možností rozhodnout o titulu. Zatím je stav nerozhodný 1:1 na zápasy.

Ten třetí začíná netradičně už v 9.15 hodin za asistence kamer ČT Sport, čtvrtý zápas je na programu už v úterý od 17.10 opět v Plzni.

"Předpokládám, že i další zápasy budou vyrovnané," prohlásil Petr Štochl, jeden z trenérů Talentu tým Plzeňského kraje. "My se musíme lépe vypořádat s defenzivou soupeře, rozhodně nechceme útočit na Soláka, kterého já považuju za jednoho z nejlepších obránců v extralize," doplnil bývalý reprezentační gólman.

Zatím oba týmy využily výhody domácího prostředí, ale bylo to vždy až po obrovském boji. Karviná vyhrála úvodní zápas o jedinou branku 27:26, Talent tým Plzeňského kraje odvetu dokonce až po rozstřelu ze sedmimetrových hodů 31:30.

"Asi ani jeden z týmů nemohl počítat s tím, že série skončí 3:0 na zápasy. Bude to boj až do konce. My jdeme do dalšího zápasu doma s tím, že ho vyhrajeme," prohlásil v Plzni karvinský kanonýr Vojtěch Patzel, ale ani patnáct vstřelených branek k vítězství nepomohlo.

Plzeň srovnala stav série, přestože v odvetě na začátku poslední minuty o dva góly prohrávala. "Oba finálové zápasy jsme odehráli relativně špatně, udělali jsme spousty technických chyb, dokážeme hrát výrazně lépe. Takže teď se budeme soustředit výhradně na sebe, abychom se zlepšili. Věřím, že když se nám to povede, budeme úspěšní," kontroval plzeňský kouč Petr Štochl.

A co říká na to, že se hraje v nezvyklém čase už od 9.15?

"My cestujeme do Karviné o den předem, takže to bude pro mančafty stejné. Oba týmy jsou zvyklé hrát doma od 10.30, až takový rozdíl to není. Budeme se s tím muset poprat," dodal jeden z trenérů Talentu tým Plzeňského kraje.

Uspět chce samozřejmě i Karviná. "Věřím, že se připravíme stejně dobře, odbouráme zase nějaké chybičky a budeme ještě lepším týmem než v předchozích dvou utkáních," burcuje reprezentační pivot Jan Užek. "Na domácí palubovce i s fanoušky v zádech chceme uspět, nebudeme se koukat okolo ale jdeme si přímo pro vítězství," doplnil.

Tyto webové stránky používají soubory cookies k zajištění kvality služeb. Více informací zde.