Trenér Štochl: Oslabení ve druhé půli nás stála hodně sil

Talent veze jeden bod ze středečního zápasu předehrávky 17. kola extraligy na palubovce Nového Veselí. Západočeši tam remizovali 29:29. Bez ohledu na výsledek sobotního utkání Lovosic s Hranicemi zůstane Talent po 17. kole na prvním místě tabulky.

"Ztratili jsme bod, ale na druhou stranu musím říct, že jsme nehráli proti špatnému týmu. V podstatě je remíza zasloužená, obě mužstva byla v situaci, kdy mohla ve skóre výrazněji odskočit, což se ani jednomu nepovedlo. Ve druhé půli jsme hráli osm minut v oslabení, což je skoro třetina poločasu a to stojí hodně sil. Myslím si, že i toto bylo příčinou našeho neúspěchu odskočit na více než dvougólový rozdíl," řekl trenér Talent týmu Plzeňského kraje Petr Štochl.

Více než dvacet minut prvního poločasu doháněla Plzeň gólovou ztrátu. Pak se třemi brankami v řadě dostala do vedení 9:8 a v polovině 25. minuty její náskok mírně narostl na 11:9. Úvodní třicetiminutovku však vyhrálo Nové Veselí 13:12.

Na začátku druhé půle za stavu 12:14 vstřelil Talent čtyři branky za sebou a ujal se vedení 16:14. Do 43. minuty si udržoval jedno až dvoubrankové vedení. Od 44. minuty se jednogólový náskok přeléval na jednu či druhou stranu střídavě s nerozhodným skóre. Čtyřiadvacet vteřin před koncem zápasu dal plzeňský pivot Režnický gól na 29:28, ale Nové Veselí osm sekund před sirénou srovnalo. Hostující trenér Petr Štochl si vzal oddechový čas a po něm plzeňskou střelu z posledního útoku vyrazil gólman Nového Veselí. Finalisté Českého poháru minulé sezony se tak rozešli smírně 29:29.

"Veselí srovnalo střelou asi z deseti metrů. Těžko říct, jestli chtělo tu situaci takto zahrát, ale vyšlo mu to. Nevím, jestli jsme mohli útok Veselí vyřešit v obraně lépe. Filip Herajt nebyl daleko od té rány a Dan Režnický se mu snažil pomáhat blokem. Pak jsme měli osm vteřin na jeden útok, ale naši střeleckou příležitost Veselí řešilo faulem a devítimetrový hod jsme neproměnili. Nicméně si myslím, že jsme nebyli daleko od toho, abychom zápas rozhodli dříve. Pak bychom nemuseli hekticky řešit posledních deset vteřin utkání," uvedl trenér Talentu.

Talent Plzeň teď musí přepnout na víkendový dvojzápas kvalifikačního kola Poháru EHF v Izraeli s Ramatem Hasharon.

Údaje ze zápasu

07.12.2022, 19:30

Hala Nové Veselí

29:29

ČísloJménoBodyTM
#2 Jakub Flajsar3 / 0 0
#3 Ondřej Štěpán1 / 0 0
#8 Robert Halíček9 / 3 0
#9 Radek Navrátil0 / 0 0
#11 Luboš Bartůněk4 / 0 0
#14 David Melichar0 / 0 2
#17 Andrej Parolly1 / 1 0
#22 Marian Hajko0 / 0 0
#24 Miroslav Štohanzl2 / 0 2
#27 Vít Schams0 / 0 0
#35 Lukáš Krejz0 / 0 0
#37 Jiří Gregorovič2 / 0 2
#42 Martin Štohanzl0 / 0 0
#55 Adam Tomášek3 / 0 0
#81 Ákos Bendicsek3 / 0 0
#90 David Flajsar1 / 0 0
ČísloJménoBodyTM
#3 Jakub Douda1 / 0 2
#4 Adam Bernhard2 / 0 2
#5 Stefan Terzić7 / 0 0
#8 Nikola Kosteski4 / 1 0
#9 Tomáš Nejdl4 / 0 0
#10 Petr Zeda0 / 0 0
#16 Filip Herajt0 / 0 0
#19 Daniel Bláha5 / 0 0
#22 Michal Tonar0 / 0 0
#26 Martin Říha0 / 0 0
#27 Jan Chmelík2 / 0 4
#61 Karel Šmíd0 / 0 0
#66 Jakub Šindelář0 / 0 2
#77 Daniel Režnický4 / 0 4

Cookies

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Některé z nich jsou k fungování stránky nezbytné, ale o některých můžete rozhodnout sami. Více informací zde.