Trenér Petr Štochl o startu sezony

Talent tým Plzeňského kraje půjde do nového ročníku extraligy jako obhájce mistrovského titulu, prvním soupeřem bude v neděli od 10.30 hodin Sokol Nové Veselí.

"Sledovali jsme naše vzájemné zápasy v minulé sezoně. Máme tady Marka Korbela, který přišel právě z Nového Veselí, využijeme i jeho informací," prohlásil na startu sezony jeden z plzeňských trenérů Petr Štochl, který myslí jen na vítězství. "Při respektu k soupeři, se musíme zaobírat spíš naší hrou. Pokud předvedeme standardní výkon, měli bychom takové týmy porážet," doplnil 45letý kouč Talentu.

"Určitě budeme rádi, když se nám povede vstoupit do sezony lépe než před rokem," vrátil se Petr Štochl o rok zpátky na začátek sezony, která vyvrcholila mistrovským titulem.

Tušíte, že bude těžší titul obhajovat?

Plzeň získala v posledních šesti letech titul asi pětkrát, když započítám i tu nedokončenou sezonu, takže jsou na to kluci zvyklí. (úsměv) Samozřejmě že nejdeme do sezony jako jediný favorit, jejich okruh bude širší. Velké ambice má Karviná, Dukla bude mít tradičně kvalitní tým. Uvidíme, kdo se ještě ukáže.

Ve vašem kádru došlo v létě ?k jediné změně. Je to tím, že máte natolik kvalitní tým, nebo už spíš není kde brát?

Kádr je na českou extraligu kvalitní. Abychom ho nějak významněji obměňovali, museli by přijít lepší hráči, kterých je v našich luzích a hájích nedostatek. Jsme rádi, že se nám podařilo sehnat kvalitního leváka Marka Korbela, to je obecně nedostatkové zboží.

Jediné vítězství v přípravě, jinak samé porážky...Neděsí vás to?

(kroutí hlavou) Neděsí. Splnilo to účet. Odpočatí a s úmyslem hrát na výsledek jsme šli jenom do posledního v Aue (29:33). I když jsme i ten prohráli, herně už to vypadalo dobře. To ve mně vzbuzuje optimismus.

Celý rozhovor čtěte na plzensky.denik.cz

 

Tyto webové stránky používají soubory cookies k zajištění kvality služeb. Více informací zde.