Talentu utekl druhý zápas v závěru, finálová série je srovnána

Chybělo málo, aby házenkáři Talent týmu Plzeňského kraje vedli ve finálové sérii extraligy nad Baníkem Karviná 2:0. Obhájci mistrovského titulu byli ve druhém utkání v Karviné na koni, čtyři a půl minuty před koncem duelu měli tříbrankový (31:28) a necelé dvě minuty do klaksonu dvougólový náskok (32:30). Jenže v čase 59:55 vyrovnal na 32:32 domácí navrátilec do sestavy Solák. A v sedmimetrových rozstřelech se naplnila smůla plzeňských házenkářů, když Škvařil a Kosteski střelecky neuspěli, zatímco všichni hráči Karviné skórovali.

Talent prohrál 34:36 a série hraná na tři vítězná utkání je srovnána - 1:1.

V první půli Plzeň vedla až o čtyři branky - 15:11. Na začátku druhého poločasu Karviná srovnala na 17:17. Poté se obě mužstva střídala v nejtěsnějším vedení, než se hosté utrhli do třígólového náskoku, který ovšem Baník smazal (32:32 po šedesáti minutách) a na sedmičky vyhrál 4:2.

"Utkání rozhodla naše aktivita v útoku, byla ve stoje a hrozně kostrbatá. Soupeř zlepšil obranu a my jsme s tím měli starosti," řekl v pozápasovém rozhovoru České televizi házenkář Talentu Daniel Bláha, který vstřelil deset branek.

"Měl bych z nich dobrý pocit, pokud bychom vyhráli. Střeleckou úspěšnost si musím přenést i do dalšího zápasu," dodal 18letý kanonýr.  "Musíme předvést větší chuť vyhrát a všechno zlepšit," prohlásil Daniel Bláha.

Série pokračuje ve středu od 15.30 hodin v Plzni v hale na Slovanech. Tento zápas rozhodne o tom, který z týmů získá finálový mečbol.

Nezapomeňte už ve středu od 15:30 pokračujeme! Vytvořme oranžové peklo!

Nezapomeňte na zápasy finále přijít oblečeni v oranžové barvě a podpořit tak Talent v bojích o titul. Rozpoutejme společně oranžové peklo! Více informací o prodeji vstupenek zde.