#ORANŽOVÉPEKLO

PODPOŘTE TALENT A PŘIJĎTE NA ZÁPAS OBLEČENI V ORANŽOVÉ, V BARVĚ KLUBU!

Talent zdolal v Tachově pražskou Duklu

Házenkáři Talentu M.A.T. Plzeň porazili v posledním zápase roku ve sportovní hale v Tachově pražskou Duklu 31:27 a přezimují na čele tabulky Strabag Rail extraligy. Nejvyšší soutěž bude pokračovat až 1. února příštího roku.

S tím stávajícím se rozloučili plzeňští házenkáři parádním zápasem, v němž po vyrovnaném souboji přetlačili pražskou Duklu výsledkem 31:27. Pomohlo jim k tomu i fantastické publikum v Tachově, kde se utkání hrálo v rámci propagace házené v regionu.

"Je to vydřené vítězství, kluci za ním šli. Všichni, co nastoupili si zaslouží pochvalu. V předchozích zápasech bylo znát, že už nám malinko dochází síly, ale mančaft se semkl a i v oslabené sestavě jsme s Duklou získali důležité vítězství, i když jsme nehráli doma. Na Tachov budeme vzpomínat rádi, šli jsme do toho s velkým respektem a vše se v dobré obrátilo," usmíval se po letošní derniéře plzeňský kouč Michal Tonar.

Do utkání v tachovském exilu vstoupili lépe domácí, ale Dukla brzy otočila ze 4:3 na 4:7. Trenér Tonar se snažil její nápor zastavit oddechovým časem a povedlo se mu to. Jeho Talent nejprve srovnal krok a vedl 24. minutě dokonce vedl 11:9. Jenže pak přišly dvě vyloučení domácích a Pražané znovu otočili na 11:12, poločasovou remízu určil slovenský pivot Macháč.

Ve druhé půli přetahovaná pokračovala, dlouho ani jeden z týmů neodskočil o víc než jeden gól. Až sedm minut před koncem proměnil Jakub Tonar sedmičku a vzápětí zvýšil Chmelík z trháku na 27:25. Plzeňský Talent už za bouřlivé podpory publika dovedl zápas k vítězství.

"Opět se potvrdilo, že vyrovnané zápasy se rozhodují v posledních minutách a těch závěrečných deset, dvanáct jsme zvládli lépe my. Obrana fungovala, jak by měla. Získali jsme tam nějaké balony a odskočili Dukle o dva góly," řekl kouč Tonar po vítězství nad pražskou Duklou.

Talent M.A.T. Plzeň - HC Dukla Praha 31:27 (12:12)

Nejvíce branek Dukly: Reichl 7, Patzel 6/1, Sviták a Grištšuk 4, Blecha 3. Rozhodčí: Králíček, Letev. Sedmimetrové hody: 7/4 ? 3/3. Vyloučení: 4:2. Diváci: 420 (vyprodáno).

Sestava a branky Talentu: Šmíd, Herajt - Šafránek 1, Tonar 11/2, Douda 3, Macháč 3, Bogdanič 1, Chmelík 4, Vinkelhöfer 3/1, Nejdl 3, Šindelář 1, Wildt 1, Režnický, Kačín, Říha, Fliegl.