Talent zahájil přípravu na novou sezonu

Talent tým Plzeňského kraje, úřadující čeští šampioni, zahájili přípravu na sezonu, v níž budou obhajovat mistrovský titul. V srpnu je prověří německé celky.

A začali pořádně zostra, hned od pondělí se věnují i házenkářským věcem. Na přípravu mají šest týdnů a v jejím úvodu je čekají každý den vždy dvě tréninkové fáze. Dopoledne atletická příprava či posilovna. "To má na starosti kondiční kouč Áda Blecha," uvedl jeden z plzeňských trenérů Petr Štochl.

"Takhle pojedeme až do posledního týdne přípravy, ale dávky budou úměrné fázi, ve které budeme. V prvních dvou týdnech to bude trochu jiné než v závěru před startem extraligové sezony. Týden od 30. srpna už nepočítám, protože to už budeme všechno směřovat na první extraligový zápas," upřesnil bývalý reprezentační gólman.

Za obhajobou titulu vykročí plzeňští házenkáři 5. září doma proti Novému Veselí. Předtím je čeká série přípravných zápasů, převážně s německými celky. První dva 5. a 7. srpna proti Postupimi, která bude usilovat o postup do druhé bundesligy.

"Osu týmu tvoří nadějní hráči Füchse Berlín, s nimiž jsme se utkali na úvod přípravy už loni, a porazili nás o osm gólů," vysvětloval Petr Štochl, který v týmu berlínských Lišek prožil podstatnou část aktivní kariéry.

Talent tým Plzeňského kraje letos vynechá tradiční turnaj v Jičíně, místo toho zamíří k přípravným zápasům do Drážďan (10. srpna), Erlangenu (20. srpna) a Aue (24. srpna), doma přivítá Coburg (nejspíš 13. srpna) s českým koučem Aloisem Mrázem.

Do přípravy se zatím nezapojil levoruký křídelník Jan Chmelík, jenž se zotavuje po operaci achilovky. Další z hráčů (Šmíd, Herajt, Linhart, Vinkelhöfer, Šindelář) mají drobné tréninkové úlevy. Do Lovosic odešel slovinský levák Tim Bogdanič, jenž byl v závěru sezony zraněný.

Jedinou novou tváří v týmu je slovenský reprezentant Marek Korbel, který naposledy působil v Novém Veselí. Odchovanec ŠKP Bratislava hrál českou extraligu i za Zubří a zkusil si i angažmá v rumunském CSM Făgăra?.

Teď se tedy pokusí prosadit v kádru českého mistra. "Plzeň má nejvyšší ambice, každý rok hraje o titul. Na podmínkách jsme se dohodli rychle. Budu makat v tréninku i zápasech na sto procent, abych se tady prosadil, i když konkurence je v Plzni velká," prohlásil na prvním tréninku urostlý levák Marek Korbel.

Tyto webové stránky používají soubory cookies k zajištění kvality služeb. Více informací zde.