Talent začne jaro před televizními kamerami

Házenkáři Talentu M.A.T. Plzeň vstoupí do jarní části Strabag Rail extraligy sobotním zápasem na palubovce Sokola Nové Veselí, který se hraje od 18.10 hodin před kamerami České televize.

 

A je se opravdu na co těšit, plzeňský Talent vstupuje do jara posílený o tři velmi kvalitní spojky.
"Příprava byla velmi kvalitní, bohužel ji orámovalo zranění pěti spojek, takže jsme nepříjemnou situaci museli řešit," říkal sportovní manažer klubu Jan Štochl.
Návraty odchovanců Milana Škvařila a Michala Tonara oznámil Talent už dříve. Teď navíc potvrdil, že se domluvil i se 26letým srbským levákem Stefanem Terzičem, jenž bude v Plzni do konce sezony. "Potřebovali jsme náhradu za Honzu Stehlíka," připomněl Jan Štochl dlouhodobou absenci jednoho z klíčových hráčů, který už je po operaci kolena. Na marodce zatím zůstává i další zkušený házenkář Milan Ivančev.
Terzič zápas v Novém Veselí ještě nestihne, protože nemá vyřízený přestup, ale Škvařil s Tonarem už nastoupí. "Dva a půl roku jsem proti Novému Veselí nehrál. Viděl jsem je pouze na videu, ale i to stačilo, abych poznal, že mají větší kvalitu, než když postoupili do extraligy. My jsme ale v tabulce první a měli bychom to tam potvrdit," hlásil před cestou na Vysočinu Milan Škvařil.
To jeho staronoví parťáci dobře ví, co je čeká. V prosinci totiž v Novém Veselí ztratili dobře rozehrané semifinále Českého poháru a o branku soupeři podlehli.
"Zejména konec toho zápasu byl z naší strany hodně nešťastný a soupeř otočil vývoj utkání. Začalo se dařit jejich spojkám, které jsme do té doby měli pod kontrolou. Program předtím byl hodně náročný, kluci se nezastavili, a tady se nám to asi sečetlo. Teď to chceme soupeři vrátit i s úroky, abychom se co nejlépe nastartovali do jarní části, v níž chceme udržet co nejlepší postavení před play-off," sliboval plzeňský kouč Michal Tonar.
Povede se jeho týmu odplata?

Tyto webové stránky používají soubory cookies k zajištění kvality služeb. Více informací zde.