Talent zabral v Brně, další těžká prověrka ho čeká v Zubří

Až na třetí pokus se v této sezoně extraligy dočkal Talent vítězství na palubovce soupeře. Po porážkách ve Frýdku-Místku i Lovosicích zvítězil ve středeční předehrávce 7. kola v Brně celkem jasně 37:29.

"Neměli jsme ideální vstup do soutěže. Proto jsem rád, že jsme proti silnému soupeři uspěli. Ale je to jenom první krok k tomu, abychom si zlepšili náladu," prohlásil den po návratu z Brna plzeňský kouč Petr Štochl.

"Další musí přijít hned v sobotu v Zubří. Oni mají sice velmi mladý tým, který může mít výkyvy, ale doma jsou vždycky nepříjemní," připomněl trenér Talentu další těžké utkání, které čeká jeho tým na Valašsku v sobotu od 18 hodin.

Brno, účastník evropských pohárů, byl předtím bez bodové ztráty, ale proti Plzni mu nepomohlo ani sedm branek nejlepšího střelce minulého ročníku extraligy Moješčuka, jenž do Brna přestoupil k nevoli svého mateřského Frýdku-Místku

"My jsme se mohli opřít o výbornou obranu, která byla připravená na klíčové hráče Brna. Potom jsme dokázali jednoduše skórovat z protiútoků," hledal Petr Štochl důvody vítězství.

Plzeňský Talent po předchozích rozpačitých výsledcích na soupeře tentokrát vlétl hned od začátku, prvních sedm minut neinkasoval ani branku a rychle odskočil na 4:0. Po drtivém nástupu hostů sice Brno po dvou trefách Vukićeviće snížilo na 8:6 v 17. minutě, blíže už se však nedotáhlo.

Těsně před poločasem fauloval domácí Kolečkář unikajícího Šafránka, který se po něm ohnal, a oba museli předčasně pod sprchy. Plzeňský křídelník navíc dostal i modrou kartu. I bez něho si ale hosté drželi až do konce zápasu pohodlný náskok. Výhra v Brně je pro Talent vzpruhou, ale v předváděné hře viděl plzeňský kouč pořád ještě mezery.

"Ty jsou vždycky. Většina hráčů, kteří nastoupili, už byla zdravá a hned se to projevilo na jejich výkonu. Přesto věřím, že až se přidají další, budeme ještě silnější," přál si Petr Štochl, kterému stále ještě chybí největší letní posila Tomáš Nejdl, v utkání se Strakonicemi se navíc znovu zranil Milan Škvařil. "Prognózy naštěstí nejsou tak strašné, jak jsme si zpočátku mysleli," mohl si plzeňský kouč aspoň trochu oddechnout.