Talent vyzve v souboji mistrů šampiony Izraele

Házenkářský svátek se kvapem blíží, házenkáři Talentu M.A.T. Plzeň se utkají ve 2. kole Poháru EHF s izraelským Hapoelem Ashdod. Oba zápasy se hrají v městské hale na Slovanech, ve čtvrtek od 18 hodin a v pátek v 15.30.

"Ten brzký začátek odvety je na přání izraelského klubu, oni z náboženských důvodů nemůžou v pátek hrát ve večerních hodinách," vysvětloval sportovní manažer plzeňského klubu Jan Štochl.

Izraelský klub je na mezinárodní scéně poměrně neznámý, ale vše nasvědčuje tomu, že je na vzestupu. V minulé sezoně dosáhl Hapoel Ashod zatím největšího úspěchu, poprvé v historii klubu získal izraelský titul, když ve finále porazil v pětizápasové bitvě šampiona z předchozích let Maccabi Rishon LeZion. A teď se pokouší prosadit i na evropské scéně, kde se předvedli zatím jen jednou, před třemi lety vypadl ve 3. kole s lucemburským HB Dudelange, když po vítězství venku 28:23, prohrál domácí odvetu 27:33. Teď jde ale o úplně jiný tým, podstatně silnější.

"Mají tam kvalitní hráče. Někteří z nich prošli i bundesligou, je tam půlka izraelského nároďáku. Je to velmi dobrý tým, ale i my máme sebevědomí, které jsme podpořili postupem přes Haukar," prohlásil plzeňský kouč Michal Tonar, který spoléhá i na podporu diváků.

"Ono je rozdíl hrát v komorní atmosféře, jako byla při odvetě proti Haukaru nebo v bouřlivém prostředí, které známe z finálové série s Karvinou. Já i hráči bychom samozřejmě brali to druhé," přál si trenér plzeňského Talentu.

Jednou z opor Hapoelu Ashdod je německý házenkář Gabor Langhans, který se z působení v Berlíně zná s Tonarovým asistentem Petrem Štochlem. "Já si zase ze srbského nároďáku pamatuju gólmana Stojkoviče. Teď před sezonou přišel ještě Slovinec David Špilar na střední spojku," vyjmenoval Jan Štochl nejznámější tváře v týmu izraelského soupeře.

Střelecky izraelský tým táhnou především Shay a Tal Hershkowitz, kteří předtím oblékali i dres konkurenčního Maccabi Rishon Le Zion. Už delší dobu jsou v klubu také izraelští reprezentanti Omri Kushmaro nebo Yossi a Israel Bitermanové. Teď v létě přišli ještě jejich parťáci Niv Levi a Yuval Katz.

Také házenkáři Hapoelu Ashdod vstoupili do nové sezony podobně suverénně jako svěřenci trenéra Michala Tonara, i když mají na kontě zatím pouze dvě vítězství, protože izraelská liga začala později než ta česká. V premiéře porazili doma Hapoel Kiriyat 33:30 a v generálce na pohárový zápas ?v Plzni vyhráli nejtěsnějším poměrem na palubovce Ramatu Hasharon 26:25.

Tyto webové stránky používají soubory cookies k zajištění kvality služeb. Více informací zde.