Talent vyhrál ve Veselí a upevnil si vedení

Házenkáři Talentu M.A.T. Plzeň vstoupili do jarních bojů v základní části Strabag Rail extraligy vítězně. Na palubovce Sokola Nové Veselí vyhráli v pohodě 30:24 a díky zaváhání konkurentů si upevnili pozici na čele tabulky.

 

Do utkání 16 . extraligového kola sice vstoupili lépe domácí a po dalekonosných ranách urostlých spojek Ptáčníka a kamerunského reprezentanta Bassombena vedli 2:0. Ale pak se začali střelecky prosazovat i hosté, a když přidal několik zákroků jejich brankář Šmíd několik dobrých zákroků otočil lídr tabulky ve 14. minutě na 6:4 ve svůj prospěch.

A pak už dovolil Novému Veselí jen jednou srovnat na 6:6. Po čtvrthodině hry se objevili na palubovce i navrátilci Milan Škvařil a Michal Tonar a Talent po třech brankách kapitána Vinkelhöfera odskočil až na 13:9. Čtyřgólový náskok měli hosté i v poločase - 14:10.

"Udělali jsme tam zbytečné chyby, přišla vyloučení," litoval po zápase pro Českou televizi domácí kouč Pavel Hladík.

"My jsme po čtvrthodině protočili všechny spojky, Nové Veselí neudrželo tempo," popsal zřejmě klíčový moment zápasu jeho nejlepší střelec, osmibrankový Jakub Tonar.

Hned v nástupu jeho tým zvýšil na 15:10, domácí sice zareagovali snížením na 16:13, ale pak už skóre dlouho narůstalo jen ve prospěch plzeňského Talentu. Ten nezastavilo ani zranění gólmana Šmída, jenž se hlavou udeřil o tyč branky a svoje místo raději přepustil Herajtovi.

Hosté, kteří prostřídali všechny hráče, i tak zvýšili svůj náskok až na 27:18 deset minut před koncem a teprve pak dovolili týmu z Vysočiny snížit na konečných 30:24.

"Myslím, že ten výsledek odpovídá průběhu dění na hřišti. V naší hře bylo ještě pár věcí, které je třeba vylepšit, ale na tom zapracujeme," říkal plzeňský kouč Michal Tonar a mrzelo ho zranění brankáře Karla Šmída. "Věřím, že to nebude nic vážného"" přál si kouč Talentu a vrátil se ještě k zápasu.

"Naší defenzivou jsme donutili spojky Nového Veselí k chybám v zakončení a jakmile jsme to začali trestat z rychlých protiútoků, měli jsme zápas pod kontrolou," dodal kouč Tonar.

Po dvou a půl letech naskočil do české extraligy Milan Škvařil a připsal si čtyři góly. "Všechno funguje jako před odchodem, je to super. V Novém Veselí to nebývá jednoduché. Proto jsem rád, že jsme to zvládli," těšilo Škvařila.

"Plzeň ukázala, že je dál než my. Byla lepší a zaslouženě vyhrála. Po tom pohárovém vyřazení u nás byla dneska hladovější. Prohra s favoritem až tolik nebolí, ale musíme víc bojovat," uzavřel hodnocení zápasu Pavel Hladík, trenér Nového Veselí.

Plzeňský Talent první úkol splnil, teď ho čekají doma Hranice. Hraje se v městské hale na Slovanech v neděli 9. února od 11 hodin.

 

TJ Sokol Nové Veselí - Talent M.A.T. Plzeň 24:30 (10:14)

Nejvíce branek domácích: Ptáčník 6, Melichar 4, Sekulić 4, Voika 3. Rozhodčí: Fukala, Mohyla. Sedmimetrové hody: 2/2:4/4. Vyloučení: 4:6. Rozhodčí: Fukala, Mohyla. Diváků: 350.
Sestava a branky Talentu: Šmíd, Herajt - Douda 2, Macháč 3, Nejdl, Šafránek 4, Škvařil 4, Bogdanič, J. Tonar 8/4, Vinkelhöfer 3, M. Tonar, Kačín 1, Chmelík 2, Šindelář 1, Režnický 2, Wildt.

Tyto webové stránky používají soubory cookies k zajištění kvality služeb. Více informací zde.