#ORANŽOVÉPEKLO

PODPOŘTE TALENT A PŘIJĎTE NA ZÁPAS OBLEČENI V ORANŽOVÉ, V BARVĚ KLUBU!

Talent vyhrál i na Dukle a drží neporazitelnost

Házenkáři Talentu M.A.T. Plzeň, obhájci mistrovského titulu, dál drží v letošním ročníku Strabag Rail extraligy neporazitelnost. V sobotu vyhráli i na palubovce pražské Dukly 27:22 a vyhřívají se na čele tabulky.  (Foto: Dukla Praha)

"V extralize to byla první opravdu těžká zkouška. Jsem rád, že jsme ji zvládli," těšilo plzeňského kouče Michala Tonara, který se navíc musel obejít bez zraněného Stehlíka a nemocného Doudy. "S jejich absencí jsme se vypořádali slušně," pokračoval kouč Talentu.

Oba by snad měli být na pohárové zápasy s izraelským Hapoel Ashdod, které se hrají v závěru příštího týdne v Plzni, připraveni.

V Praze byli plzeňští házenkáři po většinu zápasu lepší, Dukla vedla jenv v úvodu 5:2 po osmi minutách. Hosté ještě během první čtvrthodiny srovnali stav a po ráně Jakuba Tonara dokonce vedli 8:7. A pak už soupeře ani jednou do vedení nepustili, poločas byl 10:11.

Po deseti minutách druhé půle Talent odskočil na 13:16, ale ani to ho nezastavilo a náskok dál zvyšoval. Až na 15:21 ve 47. minutě a pak dokonce i 20:27 tři minuty před koncem. A přestože trenér Tonar opět prostřídal všechny hráče, dovedli jeho svěřenci zápas k jasné výhře.

"Jsem rád, že tým ukázal svoji síly, na Dukle to byla těžká zkouška. Soupeř do nás šlapal, co mohl," těšilo kouče Tonar po vítězství na palubovce jednoho z největších rivalů. "První půle vyrovnaná, ale po přestávce jsme domácím odskočili," popisoval trenér Talentu.

"Pochvalu zaslouží brankář Šmíd, který podal excelentní výkon," vyzdvihl výkon plzeňského gólmana.

Rozhodčí: Hanák - Pavlíček Sedmimetrové hody: 1/0 - 2/2 Vyloučení: 3 - 4