#ORANŽOVÉPEKLO

PODPOŘTE TALENT A PŘIJĎTE NA ZÁPAS OBLEČENI V ORANŽOVÉ, V BARVĚ KLUBU!

Talent vybojoval vítězství s Brnem

Talent tým Plzeňského kraje porazil v prvním letošním zápase na domácí palubovce brněnské házenkář 23:19 a upevnil si druhé místo v tabulce Strabag Rail extraligy.

"Naše výkon letos jsou hodně upracované. Naštěstí jsme je s výjimkou toho na Dukle dokázali bodově zvládnout. Hodně se trápíme v koncovce, vypracujeme si šance, ale neproměníme," uznal pak jeden jeden z plzeňských trenérů Petr Štochl, který byl při absenci Karla Šmída i tentokrát připraven i v brankářské dresu, ale šel pouze na jednu sedmičku.

V defenzivě problém totiž nebyl, za kvalitní obranou podal dobrý výkon i gólman Filip Herajt. Ale v útoku se domácí házenkáři pořádně trápili. Na devět branek v prvním poločase potřebovali dvacet střel. I proto po deseti minutách prohrávali 2:4, a i když brzy srovnali stav, nedokázali soupeři odskočit na větší brankový rozdíl.

Až ve 27. minutě to bylo po ráně Šafránka z křídla o tři góly - 9:6, ale brněnský Horut ještě snížil na poločasových 9:7.

Teprve v nástupu do druhé půle získal Talent výraznější náskok, až 16:9 ve 39. minutě. Jenže pak domácím zvlhl střelecký prach a dovolili Brnu snížit na 16:13. "Soupeře jsme nechali nadechnout," litoval kouč Petr Štochl. "Něco podobného už se nám stalo ve Frýdku, na tom musíme zapracovat. Pokusů a zakončení z dobrých pozic tam bylo dost, ale chybí mi tam lepší úspěšnost," pokračoval bývalý reprezentační brankář.

V nervózním závěru však plzeňští házenkáři vítězství uhájili a berou dva body po výhře 23:19.

Teď čekají Talent dva zápasy se Sokolem Nové Veselí, ve středu od 17.30 hodin doma a v pátek pak na Vysočině (20.15).

"Potřebujeme, abychom se jedním povedeným zápasem dostali z křeče. Teď budeme mít dva pokusy s Novým Veselí," doplnil Petr Štochl, na konci února pak hraje jeho tým klíčový dvouzápas s vedoucí Karvinou.

Talent Tým Plzeňského kraje - SKKP Handball Brno 23:19

Poločas: 9:7.

Branky Brna: Horut 6/3, Burget 4, Jezdimirović, Žvak a Šipka 2, Dostalík, Flajšar a Hastík 1. Rozhodčí: Halada, Kosmák. Sedmimetrové hody: 5/5:3/3. Vyloučení: 8:6. ČK: Žvak (60., Brno). Hráno bez diváků.

Sestava a branky Plzně: Herajt, P. Štochl - Bogdanić, Douda 1, Chmelík 1, Linhart 6, Nejdl 2, Režnický 2, Stehlík 2, Šafránek 3, Šindelář, Tonar 6/5, Vinkelhöfer, Říha.