Talent vs. Zubří, díl druhý v extralize

Podruhé během pár dnů se střetnou házenkáři Talentu M.A.T. Plzeň se Zubřím. Souboj prvních dvou týmů tabulky bude bezesporu šlágrem 12. kola Strabag Rail extraligy ? hraje se dnes od 18 hodin. A soupeř touží po odvetě za středeční pohárovou porážku 21:27.

 

I plzeňští házenkáři jsou si vědomi toho, že je v Zubří čeká těžký úkol, vždyť soupeř v této sezoně doma neztratil ani bod. "Ale my tam pojedeme s cílem tu sérii jim narušit," říkal už po pohárovém vítězství Jakub Douda, jenž přišel do Plzně před minulou sezonou právě ze Zubří.

"Hrát proti němu je pro mě pořád něco víc, ale už to není takové jako první zápas," přiznal 25letý házenkář a vrátil se ještě ke středečnímu utkání.

"Přejeli jsme je, jenže to oni šetřili síly, jako my, na sobotu. Přece jen je pro ně přednější extraliga," myslí si Douda, ale nevzdává se ani před náročným soubojem na Valašsku. Plzeňský Talent by rád udržel první příčku tabulky.

"V Zubří to bude úplně jiný zápas než ve středu, kdy jim dva nebo tři hráči, včetně prvního brankáře Maliny, chyběli," připomněl asistent plzeňského trenéra Petr Štochl. "Utkání bude mít jiné nasazení, emoce a atmosféru. Doufám ale, že se stejným výsledkem," potvrdil bývalý gólman, že házenkáři Plzně chtějí uspět i v Zubří.

Domácí zase prahnou po odvetě za dvě porážky v Plzni, vedle středečního poháru tady totiž prohráli i v utkání úvodního kola Strabag Rail extraligy (27:36).

"My i Plzeň hrajeme už dva týdny po sobě v rytmu středa-sobota, rozhodovat tedy bude každá maličkost. Náš tým prohrál v extralize naposledy právě s Plzní v prvním kole, teď se chceme pokusit o lepší výkon. Pevně věřím, že se nám podaří bojovností a koncentrací uspět," prohlásil zuberský kouč Dušan Poloz.

 

 

Tyto webové stránky používají soubory cookies k zajištění kvality služeb. Více informací zde.