Talent veze z Karviné druhý bod

Talent tým Plzeňského kraje je po nedělním vítězství v Karviné o krok blíž než jeho finálový soupeř. Rozhodnout může už v úterý doma, hraje se od 17.10 hodin opět v přímém přenosu ČT Sport.

"A já pevně doufám, že nám to ještě vydrží," pronesl po nedělním vítězství 24:22 v Karviné jeden z plzeňských trenér Petr Štochl s tím, že žádná euforie není na místě.

"Je paráda, že jsme v Karviné vyhráli, protože jsme tam potřebovali alespoň jednou uspět, jestliže jsme chtěli mít šanci na titul. To se nám povedlo, ale je třeba to potvrdit v terý, protože jinak by vítězství z Karviné ztrácelo hodnotu," doplnil kouč Talentu.

Jeho tým ve třetím zápase lépe začal, vedl 2:0, ale domácí rychle srovnali krok a potom až do 25. minuty nezískal ani jeden z celků více než jednobrankový náskok. Teprve v samotném závěru první půle Karviná odskočila na 10:8 a měla šanci ještě navýšit své vedení, ale místo toho hostující Škvařil pár vteřin před přestávkou snížil na 10:9.

Domácí v těchto fázích držel především gólman Mokroš, který tentokrát dostal poněkud překvapivě přednost před zkušeným srbským brankářem Marjanovičem. "On už tady v prvním finále zychytal perfektně, ale v gólmanech to není. I Karel Šmíd v naší brance chytá skvěle," okomentoval to v poločasovém televizním rozhovoru Jakub Douda.

"My jsme měli perfektní vstup do zápasu, ale potom jsme lacinými chybami pustili Karvinou zpátky do hry," doplnil Douda.

A byl to právě on, kdo hned v úvodu druhé půle srovnal na 10:10. Pak sice nedal sedmičku, ale až do 42. minuty svítil na ukazateli skóre vyrovnaný stav 14:14. Ale Talent třemi góly v řadě odskočil na 17:14 ve svůj prospěch. A když deset minut před koncem vedl dokonce 19:15, zdálo se, že přišel rozhodující trhák.

Jenže domácí nevzdali a srovnali na 19:19, pak se z křídla prosadil Stehlík, ale Solák 36 vteřin před koncem zase vyrovnal. Poslední střela Škvařila cíl netrefila a tak přišly na řadu opět sedmičky.

A v nich měli pevnější nervy hosté. Postupně proměnili Douda, Tonar i Škvařil, zatímco domácí Nantl trefil tyč a do stejného místa gólman Herajt vykopl i pokus Růži. A tak měl rozhodnutí na ruce Vinkelhöfer a nezaváhal.

Talent tým Plzeňského kraje tak může už v úterý od 17.10 slavit doma další titul. Pokud uspěje Karviná a srovná stav finálové série, bude se rozhodovat v neděli 30. května od 13 hodin v Karviné. Oba zápasy má v plánu vysílat ČT Sport.

HCB Karviná - Talent tým Plzeňského kraje 22:24 (10:9)

Branky Karviné: Solák 6, Patzel 6/1, Nedoma 4, Mlotek a Užek 2, Gromyko 1, Plaček 1/1. Rozhodčí: Radoslav Kavulič a Dalibor Pavlát. Sedmimetrové hody: 5/2 - 7/5. Vyloučení: 2:4.

Sestava a branky Talentu: Šmíd, Herajt - Vinkelhöfer 2/1, Škvařil 7/1, Tonar 3/2, Šindelář 1, Douda 4/1, Stehlík 1, Šafránek 2, Nejdl 3, Režnický 1, Linhart, Kaplan, Říha, Wildt, Sedlák.

(Foto: HCB Karviná)