#ORANŽOVÉPEKLO

PODPOŘTE TALENT A PŘIJĎTE NA ZÁPAS OBLEČENI V ORANŽOVÉ, V BARVĚ KLUBU!

Talent veze dva body i z Lovosic

Házenkáři Talentu M.A.T. Plzeň vyhráli sobotní zápas 19. kola Strabag Rail extraligy v Lovosicích 33:28. A už výhra v příštím kole doma s Frýdkem-Místkem jim může zajistit vítězství v základní části a nejvýhodnější pozici pro play-off.

"Já jsem pevně věřil, že tady vyhrajeme. Tušili jsme, že Lovosice nebudou v závěru stačit se silami, že to na zvrat nebude. Mohli jsme v pohodě prostřídat sestavu, v tom je teď naše výhoda. My teď musíme bez zranění dohrát základní část a připravit se na play-off," říkal po utkání do kamer České televize Milan Škvařil, který se do sestavy vrátil po zranění a hned zaznamenal čtyři branky.

Utkání ale mělo jiného střeleckého hrdinu, domácí křídelník Lukáš Malý dal 13 gólů, ale body brali hosté.

Ti měli utkání po většinu času pod kontrolou, Lovosice držely jen v první čtvrthodině nerozhodný stav. Potom plzeňský Talent odskočil na 11:8 ve 20. minutě a tříbrankový rozdíl ve skóre (16:13) byl i v poločase. Velkou zásluhu na tom měl plzeňský gólman Filip Herajt, jenž zlikvidoval domácím čtyři sedmičky, dvakrát z toho vychytal nejlepšího extraligového střelce Motla a pak i Kupu a Jelínka.

"Studoval jsem video, hlavně Jirku Motla. Ale musím říct, že jsem chytal víceméně intuitivně, takže mám štěstí, že to zatím vychází," říkal o přestávce plzeňský gólman. "Jsem rád, že jsem těmi sedmičkami klukům pomohl, ale zase tam bylo pár ran ze hry, které jsem mohl chytit navíc," dodal Filip Herajt sebekriticky.

Teprve pět minut po změně stran ho ze sedmičky překonal Malý, ale první brankou Lovosic ve druhé půli jen snižoval na 19:14. Domácí tým už se pak nedokázal přiblížit hostům víc ,než jen na tři góly a nakonec prohrál 28:33.

Poslední únorovou sobotu hostí plzeňský Talent předposlední Frýdek-Místek a pokud vyhraje, bude mít jisté první místo po základní části. Utkání se bude hrát na Slovanech mimořádně v hale číslo tři.

HK FCC Město Lovosice - Talent M.A.T. Plzeň 28:33 (13:16)

Nejvíce branek Lovosic: Malý 13/3, Motl 5, Jelínek a Jonáš 3, Nový. Rozhodčí: Hájek, Nezbeda. Sedmimetrové hody: 7/3:3/2. Vyloučení: 3:3. Diváků: 426.

Talent M.A.T. Plzeň: Křesťan, Herajt - Douda 3, Terzić 6, Macháč 1, Nejdl, Šafránek 3, Škvařil 4, Ivančev, Bogdanić 1, J. Tonar 3/2, Vinkelhöfer, M. Tonar 1, Chmelík 2, Šindelář 3, Režnický 6.