Talent ve finále srovnal krok

Talent tým Plzeňského kraje vyhrál druhý finálový zápas díky lépe zvládnutém rozstřelu sedmimetrových hodů a srovnal stav série na 1:1. Třetí zápas se hraje v neděli od 9.15 hodin v Karviné, přímý přenos vysílá ČT Sport.

A i ve středu v Plzni to bylo zase drama jako hrom, nic pro slabé povahy. Když na začátku poslední minuty vymetl karvinský Patzel svým čtrnáctým gólem v zápase šibenici domácí branky, bylo to 25:27 a zdálo se, že nám Baník nakročeno ke druhému bodu. Jenže Plzeňáci se nevzdali a Nejdl krátce po rozehrávce snížil.

Do konce zápasu zbývalo 21 vteřin, když si hostující kouč Michal Brůna bral time out, Karviná měla míč. Jenže Herajt pak vychytal Skalického a na branku hostů se řítil Škvařil, kterého Mlotek fauloval a bylo z toho ještě jedna sedmička. Douda udržel nervy na uzdě, prostřelil Marjanoviče a vynutil si rozhodující rozstřel.

A drze šel hned na první sedmičku, předním otevřel skóre Plaček, a i Douda znovu uspěl, stejně jako spoluhráči Tonar a Vinkelhöfer. Zato plzeňští brankáři se předvedli, Herajt vychytal Gromyka a Šmíd pro změnu Skalického. Rozhodnout mohl Škvařil, ale Marjanovič jeho pokus vykopl. Drama pokračovalo, protože dali i Patzel se Solákem. A tak měl vše v rukou Stehlík, střelou o zem proměnil a srovnal tak stav finálové série.

Ta se v neděli opět stěhuje do Karviné, kde se hraje v netradičním čase už od 9.15 hodin.

Ve středu patřil domácímu Talentu jen úvod zápasu, kdy si udržoval jedno až dvoubrankové vedení. Ale od chvíle, kdy Tonar nedal za stavu 9:9 sedmičku měli navrch hosté, kteří odskočili až na čtyři góly - 11:15, v závěru první půle Stehlík snížil na 12:15.

Ani ve druhé půli dlouho nic nenapovídalo tomu, že by měl přijít zvrat. Ještě ve 45. minutě byla Karviná o čtyři góly vpředu - 18:22. Teprve pak začal Talent ukrajovat z náskoku, osm minut před koncem se poprvé přiblížil na rozdíl jediného gólu - 22:23. Ale vyrovnat se mu podařilo až ve zmíněném závěru.

"Do poslední chvíle jsme se s Jirkou Hynkem snažili vymyslet, jak to utkání zvrátit. Na nervozitu nebyl moc čas," mohl se pak usmívat jeden z plzeňských trenérů Petr Štochl a zkoušel najít i příčinu obratu.

"Myslím, že teprve v momentě, když to byl z naší strany vabank, jsme začali hrát v dostatečném tempu a rychlosti, vytvořili jsme si potřebný tlak. Srovnat stav se nám povedlo i se štěstím, ale šli jsme si za tím," doplnil kouč Talentu tým Plzeňského kraje.

To jeho protějšek byl pochopitelně méně spokojený. "Dneska jsme prohráli vyhraný zápas. V koncovce jsme zahazovali šance, které jsme si vypracovali," říkal Michal Brůna navzdory tomu, že viděl ve hře svého celku oproti domácímu zápasu zlepšení.

"Náš výkon byl lepší. Škoda, že jsme měli slabou úspěšnost z křídel. Několikrát jsme to na ně dohráli, ale neproměňovali jsme. Že pak rozhodují sedmičky je totální kravina. Ustupujeme České televizi, aby náhodou zápas nebyl při prodloužení delší. Na pět sedmiček se rozhoduje o všem?," zlobil se trenér Karviné

Talent tým Plzeňského kraje - HCB Karviná 31:30 (12:15), po 60 minutách 27:27

Branky Karviné: Patzel 15/2, Mlotek 4, Skalický 3, Solák 3/1, Gromyko a Nedoma 2, Plaček 1/1. Rozhodčí: Bareš, Uhlíř. Sedmimetrové hody: 11/8:7/4. Vyloučení: 5:5.

Sestava a branky Talentu: Herajt, Šmíd - Vinkelhöfer 2/1, Škvařil 5, Tonar 8/3, Šindelář, Douda 4/3, Stehlík 3/1, Šafránek 1, Nejdl 6, Režnický 1, Linhart 1, Říha, Kaplan, Sedlák, Wildt.

 

Tyto webové stránky používají soubory cookies k zajištění kvality služeb. Více informací zde.