#ORANŽOVÉPEKLO

PODPOŘTE TALENT A PŘIJĎTE NA ZÁPAS OBLEČENI V ORANŽOVÉ, V BARVĚ KLUBU!

Talent skončil před branami finále poháru

Házenkáři Talentu M.A.T. Plzeň prohráli v semifinále Českého na palubovce Sokola Nové Veselí 26:27, přestože po většinu zápasu vedli. A o trofej, kterou získali v roce 2018, si na jaře nezahrají.

"Jsem hodně zklamaný, protože jsme měli celý pohár dobře rozehraný," uvedl po porážce v Novém Veselí plzeňský kouč Michal Tonar. "I ve veselí jsme začali dobře, zpočátku se nám dařilo trestat chyby soupeře, ale pak se chytily jejich spojky a bylo zle. My jsme udělali skoro dvacet technických chyb a to se těžko vyhrává," doplnil trenér Talentu.

Semifinálové utkání přineslo dramatickou bitvu až do posledních sekund, v níž měli po většinu zápasu navrch hosté z Plzně, ale nakonec odjíždějí z Vysočny poraženi. Domácí sice vedli 3:1 a 4:3, ale pak jim úřadující šampioni odskočili až na 8:4. Nové Veselí do 23. minuty srovnali, ale v poločase vedl opět Talent (13:10).

Domácí hnala diváci, ale plzeňští házenkáři dál drželi náskok, ve 48. minutě už to bylo dokonce 23:18 a pak ještě 25:20. Ale závěrečná desetiminutovka patřila jasně Novému Veselí. Dvacet vteřin před koncem strhl Kocich vedení na jejich stranu. Talent měl ještě šanci vyrovnat, ale nedokázal svůj útok zakončit.

"Ve druhé půli nám zase přestala fungovat defenziva a v závěru přišly i dvě zbytečné chyby. To nás asi stálo postup," dodal Michal Tonar.

Už v sobotu je čeká házenkáře Talentu M.A.T. Plzeň další zápas ve Strabag Rail extralize, od 11.00 hodin hrají v Brně-Maloměřicích. "To by mělo být povinné vítězství, papírové předpoklady jsou jasné. Já beru jen dva body. Klidně i po umlácené, ubojované výhře," řekl před cestou na Moravu kouč Tonar, které po Stehlíkovi přišel o další spojku. V Novém Veselí se zranil srbský házenkář Milan Ivančev.

Sokol Nové Veselí - Talent M.A.T. Plzeň 28:27 (10:13)

Nejlepší střelci: Sekulić 5, Melichar 4, Ptáčník, Voika 4/1 - Douda 6, Tonar 6, Vinkelhöfer 4/3. Rozhodčí: Kozler, Zych. Sedmimetrové hody: 2/:3/3. Vyloučení: 5:4. Diváci: 250.