#ORANŽOVÉPEKLO

PODPOŘTE TALENT A PŘIJĎTE NA ZÁPAS OBLEČENI V ORANŽOVÉ, V BARVĚ KLUBU!

Talent se vrací z Karviné s prázdnou

Házenkáři Talentu M.A.T. Plzeň teprve potřetí v letošní sezoně Strabag Rail extraligy prohráli a podruhé to bylo s Karvinou, tentokrát na její palubovce 24:27.

A přitom to dlouho vypadalo velice nadějně, plzeňští házenkáři ve 13. minutě vedli 6:4 . Karviná sice otočila na 8:6 ve svůj prospěch, ale Talent si brzy vzal vedení zase zpátky - 11:9 tři minuty před půlí. Domácím se sice podařilo do poločasu vyrovnat na 12:12.

Ale první část druhé půle patřila zase hostům, ve 43. minutě svítil na ukazateli skóre stav 17:19 a Plzeň mohla zvýšit náskok, ale domácím se rozchytal gólman Marjanovič. Především jeho zásluhou a díky střelecké potenci Karviná překlopila vedení na svoji stranu - 22:19 deset minut před koncem. Talent se sice díky střelecky disponovaným spojkám Škvařilovi a Terzičovi, oba dali po sedmi gólech, přiblížil na rozdíl jediné branky - 25:24, ale samotný závěr zvládli lépe domácí.

"Musím pochválit naše hráče, odmakali to na sto procent. V útoku dodržovali přesně to, co jsme si řekli. Ne každá šance se promění, ale je třeba neustále věřit tomu, co děláme," zhodnotil utkání pro svazový web karvinský kouč Marek Michalisko.

"Na naší hře bylo bohužel poznat, že máme první místo jisté. Rozhodně to nebyl z naší strany stoprocentní výkon, ten zápas si ještě rozebereme," říkal plzeňský kouč Michal Tonar. "Každý si musí sáhnout do svědomí. Zapracování nových hráčů trvá přece jen déle, než jsem čekal," doplnil trenér Talentu.

Ten už čeká do konce základní části Strabag Rail extraligy poslední zápas. V sobotu bude hrát od 18 hodin doma proti Kopřivnici, pátému celku tabulky. Utkání se odehraje z bezpečnostních důvodů kromě hrozby koronaviru bez přítomnosti diváků.

"Je to nestandardní situace, nicméně je dobře, že se taková opatření přijímají. Kluci v prázdné hale trénují, takže by si s tím měli poradit. Jsou to profíci. Věřím, že to zvládnou," prohlásil v Karviné plzeňský kouč. A už předtím upozorňoval na kvalitu Kopřivnice. "Mají velmi dobrý tým, v zimě tam přišel zase další cizinec. Myslím, že nás prověří. My rozhodně nesmíme nic podcenit," dodal Michal Tonar.

HC Baník Karviná - Talent M.A.T. Plzeň 27:24 (12:12)

Nejvíce branek domácích: Nedoma 6, Brůna 5/4, Drzyzga 4, Solák a Zbránek 3 - Terzić 7/1, Škvařil 7, Douda 2/1. Rozhodčí: Fukala, Mohyla. Sedmičky: 5/4:5/3. Vyloučení: 6:4. Diváci: 10.

Sestava a branky Talentu: Herajt, Křesťan - Bogdanić, Douda 2/1, Chmelík 2, Macháč, Nejdl, Režnický 2, Šafránek, Šindelář 1, Škvařil 7, Terzić 7/1, M. Tonar 2, Vinkelhöfer 1/1.