Talent se rozjel, zvládl i drama v Zubří

Talent tým Plzeňského kraje zvládl i druhý těžký zápas na palubovce soupeře v jednom týdnu. Po středečním jasném vítězství v Brně tentokrát zvládl i dramatický zápas na horké půdě v Zubří (31:30). V neděli 13. října přivítá od 10.30 hodin brněnské Maloměřice.

"Takové vítězství je pro nás hodně důležité. V Zubří se nám hraje vždycky špatně, takže jsem moc rád, že jsme to vybojovali," hlásil do kamer České televize plzeňský kouč Petr Štochl, který opět postrádal zraněné Nejdla, Škvařila, Šindeláře i Nového a tentokráte navíc ještě v Brně vyloučeného Šafránka. I tak dovedl Talent dramatické utkání do vítězného konce.

Zubří se po nepovedeném začátku, kdy po jedenácti minutách prohrávalo 4:9, ale v závěru zkušenější hosté překlopili utkání opět na svoji stranu.

"Mužstvo ukázalo charakter, ze stavu mínus pět jsme se dostali, ale bohužel to nedopadlo. Začátek však vypadal hrůzostrašně. Potom se kluci přesvědčili, že když plní úkoly, dá se hrát s každým," kontroval Ondřej Mika, od této sezony nováček na trenérské lavičce Zubří.

Jeho svěřenci dokonce na začátku 29. minuty poprvé překlopili vedení na svoji stranu (16:15), ale po dvou sedmičkách Skopára byli v poločase o gól napřed hosté - 16:17.

"V poslední době máme velmi dobré začátky zápasů, ale pak jde výkon dolů. Je to zřejmě i s přibývající únavou klíčových hráčů. Máme oslabený kádr, dneska se nám navíc vyfauloval Honza Stehlík, takže bylo v závěru o dalšího zkušeného borce méně. Ale zase dostávají šanci mladíci, koukáme nakolik jsou použitelní a do zbytku sezony," popisoval situaci v týmu trenér Talentu.

Ve druhém poločase si žádné z mužstev nevypracovalo více než jednogólový náskok. Hosté navíc přišli ve 42. minutě o zkušeného Stehlíka, jenž viděl po zákroku na Kyryljuka přímou červenou kartu. Po pár minutách šel po třetím vyloučení předčasně ze hřiště i domácí Šišák.

Když pět minut před koncem z křídla překlopil Paquiom, francouzský házenkář ve službách Zubří, vedení zase na stranu domácích (28:27), zaplněná hala bouřila nadšením. Ale s tím se nechtěl smířit hlavně Douda, jenž přišel do Plzně před pěti lety právě ze Zubří. Nejprve dvěma góly v řadě otočil na 28:29 a padesát vteřin před koncem si připsal i vítěznou branku.

Zubří sice mělo ještě jeden, jenže plzeňský gólman Herajt u bližší tyče vychytal Paláta a mohl začít se spoluhráči slavit. Cesta z Valašska byla dlouhá, ale jistě příjemná.

"Jsme rádi, že jsme se vrátili na vítěznou vlnu. V příštím kole nás čeká doma relativně slabší soupeř, i když nechci nikoho podcenit," připomněl Petr Štochl domácí zápas s brněnskými Maloměřicemi, které v sobotu slavily ve Strakonicích první výhru v sezoně. Teď přijedou do Plzně, hraje se v neděli 13. října od 10.30 hodin.