Talent se představí v Karviné

Program 21. kola Strabag Rail extraligy zakončí úterní zápas Talentu M.A.T. Plzeň v Karviné, utkání začíná v úterý od 17 hodin a přímý přenos můžete sledovat na programu ČT Sport.

 

"Nejedeme do Karviné ten zápas jen tak odehrát, rozhodně nebudeme nějak kalkulovat," prohlásil plzeňský kouč Michal Tonar. Navzdory tomu, že má se svými svěřenci jisté první místo po základní části, nehodlá v repríze loňského extraligového finále nic podcenit. Bohužel opět nebude mít k dispozici kompletní kádr, kromě dlouhodobého maroda Jana Stehlíka mu bude nadále chybět brankář Karel Šmíd a čerstvě i Jakub Tonar, který bere antibiotika.

"Doufám, že po volném víkendu, který věřím, že všichni strávili regenerací, budou ostatní hráči v plné síle ?a chuti, abychom v Karviné podali lepší výkon než v minulých zápasech," říkal trenér Talentu v rozhovoru pro Deník.

"Do Karviné pojedeme s cílem prezentovat se v co nejlepším výkonem. Už jenom proto, aby soupeři získali respekt a vnímali nás jako favorita. Navíc potřebujeme, aby se před play-off všichni rozehráli. Myslím, že podobně k tomu přistoupí i soupeř. Některé zápasy se Karviné nevydařily, ale proti nám se určitě bude chtít vytáhnout," naznačil Michal Tonar svoje plány před závěrem soutěže.

Tu zakončí plzeňští házenkáři v sobotu 14. března domácím zápasem proti Kopřivnici, hraje se od 18 hodin opět netradičně v hale číslo tři na Slovanech.

Ale ještě předtím je na programu ve čtvrtek repríza loňského extraligového finále. "Motivace porazit Karvinou je velká a vždycky bude," doplnil plzeňský kouč.

Právě poslední dva soupeři obhájců titulu na sebe s největší pravděpodobností narazí ve čtvrtfinále play-off. Soupeř plzeňského Talentu vzejde z trojice Hranice, Jičín a Lovosice.

"Lovosice spadly na deváté místo a jsou zatím mimo vyřazovací boje. Nemyslím si, že výměna trenéra v této fázi soutěže může pomoci," připomněl Tonar, že místo Pavla Faráře teď vede severočeský tým Jan Landa. "Myslím si, že pro čtvrtfinále existují spíš jen dvě možnosti ? Jičín, nebo Hranice, k nimž bych se přikláněl spíš," zkusil si tipnout plzeňský kouč.

Ale teď se plně soustředí na zápas v Karviné, které se po zranění vrací do sestavy reprezentační pivot Jan Užek.

"Dva měsíce jsem byl mimo hru kvůli zranění. Věřím, že se dokážu co nejdříve dostat do herní pohody. Co se týče Plzně, tak všichni víme, jak silný soupeř to je, ale jako jediný tým jsme je tuto sezonu porazili u nich a věřím, že si tu bilanci s nimi udržíme i doma, kde jsme v extralize ještě neprohráli,"uvedl Jan Užek na svazovém webu.

Na vítězství však myslí i Talent M.A.T. Plzeň. Kdo se bude radovat?

Tyto webové stránky používají soubory cookies k zajištění kvality služeb. Více informací zde.