#ORANŽOVÉPEKLO

PODPOŘTE TALENT A PŘIJĎTE NA ZÁPAS OBLEČENI V ORANŽOVÉ, V BARVĚ KLUBU!

Talent s Němci dvakrát těsně padl

Dvě porážky o jedinou branku si připsal Talent tým Plzeňského kraje na závěr přípravy. S bundesligovým nováčkem SHC 2000 Coburg prohrál v pátek 31:32, o den později podlehl EHV Aue 23:24.

"Výsledky tolik neřeším, pořád je to jenom příprava," říkal po utkání s Aue Plzeňskému deníku jeden z trenérů Petr Štochl. "Třeba dneska byl náš výkon lepší ve druhé půli," doplnil bývalý vynikající brankář.

V první půli mu hře jeho svěřenců chyběla větší trpělivost, proto prohrávali 9:15. "Po pár neproměněných akcích se kluci rozhodli řešit situace individuálně. To proti takhle vyspělým týmům nejde, okamžitě to trestají," našel Petr Štochl příčiny nepříznivého stavu.

I když talent tým Plzeňského kraje s kvalitními německými soupeři dvakrát prohrál, trenéři vidí v předváděné hře pokrok. "Posouváme se směrem, který bychom si představovali, což je velmi pozitivní. Dokázali jsme uhrát vyrovnané zápasy proti týmům na rozhraní první a druhé bundesligy, takže z tohoto pohledu je to pro kluky povzbuzující," potěšilo Štochla, i když ve hře dále vidí i nedostatky.

Potěšitelné je i to, že se do sestavy vrací zranění leváci. Po Petru Linhartovi už nastoupil do obou zápasů i Jan Stehlík, jenž byl proti Aue dokonce nejlepším střelcem. I jeho přínos pro mančaft byl okamžitě patrný. "Oba kluci toho mají hodně odehráno. Ale u Petra asi ještě chvilku potrvá než se dostane do optimální formy," doplnil Petr Štochl. Teď ještě doufá, že se uzdraví i slovinský levák Tim Jenko Bogdanič, který je stejně jako Linhart využitelný i na křídle.

Teď už bude Talent tým Plzeňského kraje ladit formu na úvodní kolo extraligy, v němž 6. září přivítá v tradičním čase od 10.30 hodin Cement Hranice.