#ORANŽOVÉPEKLO

PODPOŘTE TALENT A PŘIJĎTE NA ZÁPAS OBLEČENI V ORANŽOVÉ, V BARVĚ KLUBU!

Talent rozehraje čtvrtfinále proti Brnu

Zajímavou sérií play-off Chance Extraligy bude bez pochyby souboj mezi plzeňským Talentem a brněnským Kénikem. Oba celky si totiž zopakují loňské čtvrtfinále, ve kterém se nakonec radovali po velkém boji Západočeši, když vyhráli 3:2 na zápasy. Rozjetý Talent se bude chtít takovému vývoji určitě vyvarovat. Pozor si však musí dát na nejlepšího střelce tohoto ročníku Martina Kocicha, který zaznamenal 193 branek. První zápas této série začne už v pátek 24.3. od 20:00 v Městské sportovní hale v Plzni na Slovanech.

Po loňském prohraném finále s Karvinou, kdy Baník překazil Plzni zlatý hattrick, si Talent dal do další sezony jasný cíl. Znovu vyhrát Chance Extraligu. Probíhající sezonu vzal Talent pěkně od podlahy a nikoho nenechal na pochybách o tom, že to s dalším titulem myslí vážně. Hned v prvním kole vyhrála Plzeň v Lovosicích 38:32.

Plzeň procházela začátkem sezony jako nůž máslem, když vyhrála prvních osm klání. Narazila až v Zubří, kde prohrála těsně 24:27. Západočeši se z této porážky rychle oklepali a v dalším průběhu soutěže přidali sedm výher, přičemž jim na paty stále dýchaly nebezpečné Lovosice. Plzeň měla největší problémy v prosinci, když nejprve remizovala v Novém Veselí a následně ji porazila v domácím prostředí pražská Dukla. Po zimní přestávce se vše vrátilo do starých kolejí a plzeňští hráči si dokráčeli pro vítězství v základní části.

Celý rozhovor najdete na deník.cz

Talent se v této sezoně už může pochlubit jednou trofejí, když ve 2finále Českého poháru dokázal porazit svého největšího rivala z Karviné 34:30. Tým ze západočeské metropole se zúčastnil i Evropského poháru, kam byl nasazen do 2. kola a v němž vyřadil lotyšský Dobeles Tenax. Již v dalším kole ale vypadl s izraelským Ramatem Hasharon a jeho pouť na evropské scéně skončila.

Nelze opomenout ani výkony brankářů Karla Šmída a Filipa Herajta, kteří mají svůj podíl na dílčím úspěchu Plzně. Střelecky se nejvíce dařilo Danielu Režnickému, jenž nastřílel 135 branek. Pozadu nezůstal ani 30letý rodák ze severomakedonské Strugy Nikola Kosteski, který zaznamenal 109 branek. Poslední dobou dal trenér Petr Štochl hodně příležitostí teprve 17letému Danielu Bláhovi, který mu důvěru oplácí a byl například jedním ze strůjců vítězství v již zmiňovaném Českém poháru.

Dojmy trenéra Petra Štochla: "Vyhráli jsme základní část i Český pohár, ale to se teď maže, play-off je jiná soutěž. Měl jsem to rád už jako hráč a přetrvává to pořád, cítím příjemné mrazení. Chodí i více diváků, atmosféra bývá skvělá, ve hře je víc emocí. Brno je hodně nepříjemný soupeř, přesvědčili jsme se o tom loni, kdy nás dostalo pod obrovský tlak. Doufám, že je to zkušenost, kterou si musíte prožít, aby se neopakovala. Myslím, že kluci mají o motivaci postaráno. Pokud budeme hrát ve stejné kvalitě jako během jarní části, věřím že čtvrtfinále zvládneme. Ale musíme si dát bacha na Martina Kocicha a jeho spolupráci s Nikolou Sekulićem. Mají také kvalitní křídla. V play-off se to neříká, ale kompletní nebudeme. Po zranění se ale naopak vrací Stefanič se Říhou."

Ceny vstupného na utkání čtvrtfinále playoff extraligy 2022/23

 

  • Dospělí: 200 Kč
  • Dítě od 10 let do 15 let, student, senior: 150 Kč
  • Dítě do 10 let:  0 Kč
  • ZTP: 0 Kč
  • ZTP + 1x doprovod: 0 + 0 Kč

Na utkání již neplatí bezplatný vstup pro držitele permanentky KLASIK. Její držitelé však po předložení na pokladně mají 100 Kč slevu ze vstupenky.

Cookies

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Některé z nich jsou k fungování stránky nezbytné, ale o některých můžete rozhodnout sami. Více informací zde.