Talent půjde ve čtvrtfinále na Brno

Talent tým Plzeňského kraje vyhrál na závěr základní části v Kopřivnici 30:27 a zajistil si tak vítězství v základní části extraligy, ve čtvrtfinále půjde stejně jako před rokem na SKKP Handball Brno. První zápas se hraje u v pátek od 20 hodin v Plzni, druhý na stejném místě v neděli ve 20.15, týden na to se přesune série do Brna.

V Kopřivnici to ale byla bitva až do úplného závěru, oběma celkům šlo o hodně. Domácí Kopřivnice potřebovala bodovat, aby se udržela v elitní osmičce, Talent tým Plzeňského kraje zase hájil první první příčku po základní části. A to se mu nakonec po vítězství 30:27 podařilo. Pro vyřazovací část tak získal nejvýhodnější pozici a ve čtvrtfinále jde na Brno.

"Tušili jsme, že to tady bude extrémně těžké. Teď to bylo umocněné, že Kopřivnici šlo o všechno. Hrálo se v bouřlivé atmosféře. Musím smeknout před klukama, že to dokázali ustát a ten zápas jsme zvládli, domácí kousali," říkal jeden z plzeňských trenérů Petr Štochl.

Bylo na něm patrné, jak moc byl rád, že jeho tým v Kopřivnici vyhrál.

Dlouho to totiž bylo otevřené, po první půli byli o gól napřed domácí. I díky častým vyloučením na straně hostů, kteří přijeli na sever Moravy bez tří zraněných spojek (Škvařil, Stehlík, Říha).

Brzy po přestávce sice Talent překlopil vedení na svoji stranu. Ale odpor houževnaté soupeře, kterého hnalo až fanatické publikum, definitivně zlomil šest minut před koncem, kdy Kosteski z křídla poprvé zvýšil o tři góly - 23:26. Tento náskok si už Talent vzít nenechal.

"Já přestal věřit až v poslední minutě," prohlásil domácí kouč Aleš Chlustina na tiskové konferenci a hledal i příčiny porážky. "Neproměnili jsme řadu vyložených šancí včetně tří sedmiček. Takový luxus si proti Plzni dovolit nemůžeme," doplnil kouč Kopřivnice.

"Tady se vždycky hraje blbě. Domácí jsou hodně agresivní, jdou až na hranu toho, co jim rozhodčí povolí. Možná to bude znít arogantně, herně jsme lepší, takže domácí věděli, že mají šanci jedině, když to budou řezat," kontroval plzeňský trenér Petr Štochl a reagoval na devět vyloučených na straně svého celku.

"Nevím, kdy jsme jich měli naposledy tolik. Za prvních šest minut byli hned tři," kroutil hlavou kouč Talentu.

I díky častým přesilovkám se domácí Kopřivnice držela dlouho na dostřel, ale od stavu 21:21 ve 44. minutě už náskok hostů nedotáhla, i když jasno nebylo až do poslední minuty.

"Bylo to otevřené až do konce, dva tři góly v házené to je otázka pár vteřin," uznal i plzeňský trenér.

V Kopřivnici zavládl smutek, protože na ní zbyla první nepostupová příčka. To na hostů lavičce vypuklo nefalšované veselí. Další cíl sezony je splněn, po středečním triumfu v poháru ovládl Talent i základní část extraligy.

Jenže to vše se teď maže, začíná nová soutěž - play-off, na jehož konci bude korunován mistr. Čtvrtfinále s Brnem začíná už v závěru týdne dvěma zápasy v Plzni.

KH ISSM Kopřivnice - Talent tým Plzeňského kraje 27:30

Poločas: 14:13.

Nejvíce branek Kopřivnice: Střelec 7/2, Lefan 5, Gřes 4.

Rozhodčí: Bareš, Uhlíř. Sedmičky: 6/3:2/1. Vyloučení: 3:9. ČK: Kancel (54.) - Beneš (49., přímá). Diváků: 318.

Sestava a branky Talentu: Herajt, Šmíd - Šafránek 4, Nejdl 7, Tonar 3, Šindelář 1, Douda 3/1, Kosteski 4, Bláha 6, Chmelík 1, Režnický 1, Beneš, Zeda, Dubský.