Talent první krok zvládl na výbornou

Úvodní zápas 2. kola Poháru EHF zvládli házenkáři Talentu M.A.T. Plzeň na výbornou, izarelského soupeře Hapoel Ashdod porazili rozdílem devíti branek 32:23. Odveta se hraje v městské hale na Slovanech už v pátek od 15.30 hodin.

"První krok jsme zvládli, ale nehodláme nic podcenit," říkal po zápase Michal Tonar, trenér Talentu M.A.T. Plzeň a vrátil se k prvnímu zápasu. "Na začátku zápasu to bylo oťukávání. Trochu déle nám trvalo než jsme si poradili s kvalitou hostujícího Špilera, který velmi dobře rozdával balony a z jeho šancí jsme inkasovali," dodal trenér Talentu.

Jeho tým jen v úvodu prohrával 2:4 a 3:5, ale postupně si už v prvním poločase vypracoval pětibrankový náskok. Poprvé 12:7, když se ve 24. minutě prosadil po ztrátě hostů prosadil Šafránek. Za další dvě minuty už to bylo dokonce o šest branek ? 14:8. Teprve když v poslední minutě první netrefil Chmelík prázdnou bránu a prosadil se zkušený Slovinec Špiler, stáhl Hapoel na poločasových 17:12.

Během pěti minut druhého dějství Talent odskočil dokonce na 19:12 a ve 40. minutě byl stav 21:14. Ale potom o sobě dali vědět zase hosté a po ráně Němce Langhanse snížili ve 49. minutě na 22:19. Jenže pak se domácí házenkáři nadechli ještě jednou k náporu a nakonec z toho bylo vítězství o devět branek.

Velkou měrou k tomu přispěl Jakub Tonar, autor deseti gólů, sedmkrát se trefil křídelník Jan Chmelík. Tomu na druhé straně konkuroval izraelský reprezentant Tal Herskowitz s osmi góly.

Talent M. A. T. Plzeň - Hapoel Ashdod 32:23.  Vyloučení: 2:3. ŽK: 0:2. Sedmičky: 3/3:2/2. Diváků: 520.