Talent přivezl z Frýdku dva body

Talent tým Plzeňského kraje, obhájce mistrovského titulu, se v letošním ročníku extraligy dočkal vítězství, i když na horké palubovce ve Frýdku-Místku vyhrál tím nejtěsnějším rozdílem.

"Na rozdíl od prvního zápasu byla na týmu patrná chuť vyhrát, kluci bojovali. Touha po vítězství byla tentokrát velká," potěšilo jednoho z plzeňských trenérů Petra Štochla. "Projevilo se, že máme přece jen malinko lepší tým," doplnil.

Házenkáři Talentu odcestovali do Frýdku bez brankáře Karla Šmída, který očekává přírůstek do rodiny. Jen v hledišti pak seděl dlouhodobě zraněný Jan Chmelík.

První gól zápasu dal sice matador v domácím dresu Sklenák, ale Škvařil rychle vyrovnal. Po střele přes celé hřiště se do opuštěné brány trefil plzeňský gólman Herajt a následně Douda zvyšoval už na 7:3 pro Talent, který v první půli vedl až o pět branek (13:8 a 14:9). Frýdek i díky častým přesilovkám snížil na poločasových 17:15.

"S první půlí jsem spokojený. Hráli jsme pěknou házenou, mělo to tempo i úroveň. I když jsme mohli některé situace vyřešit lépe, abychom vedli výraznějším rozdílem, bylo to v pohodě," prohlásil trenér Petr Štochl.

A protože vylučování na straně Talentu pokračovalo i po změně stran, po čtyřiceti minutách domácí Petrovský vyrovnával na 20:20. Jenže Plzeňští čtvrt hodiny před koncem po ráně Režnického z pivota zase odskočili na tři góly - 24:21. Frýdek ještě jednou vyrovnal, v 57. minutě na 27:27, ale dramatickou koncovku zvládli lépe hosté. Rozhodující branku dal Michal Tonar. Frýdek měl pak sice ještě půl minuty na zakončení, ale nevyužil ji.

"Druhá půle byla z naší strany jen boj. Byli jsme často vylučovaní a hra v oslabení nás stála hodně sil, které pak chyběli hlavně v ofenzivě. Navíc se nám tím pádem úplně rozpadl systém hry, bylo těžké zkušené hráče soupeře ubránit. To děj zápasu ," doplnil plzeňský kouč Petr Štochl, který ve vypjaté druhé půli neudržel nervy na uzdě a za protesty dostal dvouminutový trest. "To mě štve, moje chyba, že jsem se neudržel," litoval pak trenér Talentu.

"Těžko se hodnotí zápas, v němž prohrajete o branku doma. Musíme si ale uvědomit, proti komu jsme nastoupili, proti mistrovi z předchozího ročníku, který má enormně silný mančaft. Navíc byl pod velkým tlakem, když na úvod sezony prohrál doma. Bohužel jsme celý zápas dotahovali. Kluci ale na palubovce nechali všechno, a za to jim musím poděkovat. Ke konci nám chybělo více klidu v postupném útoku," litoval slovenský trenér domácích Daniel Valo.

Talent tým Plzeňského kraje teď v neděli 19. září přivítá v tradičním házenkářském čase od 10.30 hodin brněnské Maloměřice.

 

Pepino SKP Frýdek-Místek - Talent tým Plzeňského kraje 28:29

Poločas: 15:17.

Nejvíce branek Frýdku: Petrovský 7/2, Sklenák 4, Chudoba 4/2. Rozhodčí: Kosmák, Halada. Sedmičky: 5/4:2/2. Vyloučení: 6:9.

Sestava a branky Talentu: Herajt 1, Křesťan - Vinkelhöfer 1, Škvařil 5, Douda 5/2, Režnický 4, Stehlík 3, Linhart 2, Šafránek 1, Nejdl 3, Tonar 2, Šindelář 1, Korbel 1, Říha, Sedlák, Kaplan.

Tyto webové stránky používají soubory cookies k zajištění kvality služeb. Více informací zde.