Talent přivezl body od lídra

Talent tým Plzeňského kraje vyhrál v sobotu na palubovce Lovosic 32:27 a sesadil je z prvního místa tabulky. Teď hrají obhájci mistrovského titulu dvakrát po sobě doba, už v neděli hostí od 10.30 hodin Hranice, týden na to pak přijede Kopřivnice.

"Teprve v případě, že zvládneme i tyhle dva zápasy, bych se bavil o tom, že jsme se vrátili na vítěznou vlnu. Ale po domácí prohře s Novým Veselím už se nám podařilo stabilizovat výkonnost," brzdil po vítězství v Lovosicích přílišnou euforii jeden z trenérů Petr Štochl. "Vítězství v Lovosicích se rodilo poměrně těžce. Soupeř na nás zkusil hrát v sedmi lidech v poli a zpočátku byli poměrně úspěšní. Nám trošku trvalo, než jsme se s tím srovnali," pokračoval bývalý reprezentační brankář.

Talent tým Plzeňského kraje přesto svému soupeři už v první půli odskočil na 8:6, v poločase vedl 15:14. Jako klíčový se ukázal nástup do druhého dějství, kdy Talent zvýšil vedení na 19:15.

Domácí se sice ještě jednou dokázali přiblížit na rozdíl jediného gólu (20:19), ale na další trhák (23:19) už zareagovat nedokázali.

"To, že jsme odskočili o více branek, bylo pro vývoj zápasu zásadní. I když jsme se pak zase nevyhnuli drobnému výpadku a Lovosice se vrátily do zápasu, ale vedení už jsme nepustili, i když se dlouho držely na dostřel," doplnil Petr Štochl. Teprve v závěrečné desetiminutovce jeho tým odpor soupeře zlomil a vítězstvím 32:27 sesadil Lovosice z prvního místa tabulky.

Poslední branku Talentu vstřelil přes celé hřiště plzeňský gólman Šmíd. Nejlepším střelcem zápasu byl s devíti góly domácí křídelník Malý, za hosty se sedmkrát trefil Škvařil.

Lovci Lovosice - Talent tým Plzeňského kraje 27:32

Poločas: 14:15.

Branky Lovosic: Malý 9/2, Trkovský 6/2, Chotěborský 4, Petričenko a Kovář 2, Bouček, Kylíšek, Jonáš a Stach 1. Rozhodčí: Bareš, Uhlíř. Sedmimetrové hody: 7/3:4/4. Vyloučení: 3:6.

Sestava a branky Talentu: Šmíd 1, Herajt - Vinkelöfer 1, Škvařil 7, Douda 6/4, Šindelář 1, Stehlík 4, Linhart 2, Šafránek 2, Nejdl, Tonar 2, Režnický 3, Korbel 3.

Tyto webové stránky používají soubory cookies k zajištění kvality služeb. Více informací zde.