Talent přehrál Frýdek a vyhrál základní část

Házenkáři Talentu M.A.T. Plzeň dovedli domácí zápas s Frýdkem-Místkem k pohodové výhře 34:25. Již dvě kola před koncem si tak zajistili prvenství v dlouhodobé části Strabag Rail extraligy a tím pádem i nejvýhodnější pozici před vyřazovacími boji.

Ačkoliv tentokrát museli zápas odehrát v tréninkové hale, jejich výkon to příliš neovlivnilo. V úvodu zakončili každý útok gólem a za sedm minut vedli 7:3. Teprve pak se Frýdku podařilo korigovat stav a ve 13. minutě po druhé brance Petrovského v zápase dokonce vyrovnal na 8:8. Jenže Talent si vzal rychle vedení zpět a v 27. minutě už to bylo 17:12, v poločase potom 18:14.

V nástup do druhé půle domácí odskočili na 20:14, ale Frýdek začal manko stahovat. Ve 39. minutě už byl stav jen 20:18 a o další čtyři minuty později 22:20.Potom však přišel další trhák plzeňského Talentu, kterým definitivně zlomil odpor soupeře. Od stavu 24:20 čtvrt hodiny před koncem už lídr tabulky dovedl zápas k pohodovém vítězství 35:24.

"Po dobrém začátku, kdy jsme byli dostatečně rychlí a přesní v kombinacích, přišla taková ta naše klasika posledních zápasů, když se potkáme se slabším soupeřem. Kluci by si to měli umět lépe srovnat v hlavách. Dostali jsme se do podobného stadia jako v Jičíně nebo Lovosicích," okomentoval vítězství nad Frýdkem-Místkem plzeňský trenér Michal Tonar st.

"Doufám, že se to nestane pravidlem, protože teď nás čekají dvě těžká utkání. A já doufám, že už v Karviné se projeví všichni hráči v lepším světle. Věřím, že s kvalitou soupeře se zvedne i náš výkon," doplnil kouč plzeňského Talentu.

Sedmimetrové hody: 2/2:3/1. Vyloučení: 3:3. Rozhodčí: Halada, Kosmák. Diváků: 250

 

Údaje ze zápasu

Talent M.A.T Plzeň

29.02.2020, 16:30

Městská hala Plzeň (č.3)

34 : 25

SKP Frýdek-Místek

Sestava a branky Talent M.A.T Plzeň:

Herajt, Křesťan - Douda 1, Terzič 1, Macháč, Nejdl 1, Šafránek 6, Škvařil 2, Ivančev, Bogdanič 5, J. Tonar 6/2, M. Tonar, Chmelík 6, Šindelář 2, Režnický 4

Sestava a branky SKP Frýdek-Místek:

Nejvíce branek - Petrovský a Lefan 5, Musálek 5/1

Tyto webové stránky používají soubory cookies k zajištění kvality služeb. Více informací zde.