Talent prahne po odvetě

Finálové série play-off extraligy - díl druhý. Talent tým Plzeňského kraje hostí ve středu od 18 hodin Karvinou. Komentovaný přímý přenos můžete sledovat na webu www.tvcom.cz.

Vstup do boje o titul se lépe povedl Karviné, i když v neděli večer se na domácí vítězství (27:26) pořádně nadřela. Talent, který ještě pět minut před koncem vedl 25:23, zlomila až v závěru. I když hosté měli po obratu skóre ještě půl minuty, ale vyrovnat už se jim nepodařilo.

"Udělali jsme v Karviné patnáct technických chyb, pokud bychom to snížili na polovinu, vyplynulo by z toho tři až pět branek navíc. Věřím, že jsme schopní to zlepšit," prohlásil před domácí odvetou jeden z plzeňských trenérů Petr Štochl.

Do odvety půjde Talent tým Plzeňského kraje s optimismem, ale především s velkým odhodláním. "Věřím, že finálová série bude mít minimálně čtyři zápasy," říkal bývalý reprezentační gólman v Karviné. Po posledním tréninku před domácím utkáním dodal: "Říkal jsem klukům, aby si uvědomili, že jenom když předvedeme kvalitní výkon, máme šanci vyhrát. Je také důležité soustředit se na vlastní hru."

Ve vzájemných soubojích finálových soupeřů byl v této sezoně zatím vždy úspěšnější domácí tým. Nejprve na konci února vyhrála Karviná 38:32, aby pár dnů na to zvládl o gól lépe odvetu Talent tým Plzeňského kraje (30:29). I v prvním finálovém utkání byl výsledek nejtěsnější.

Recap prvního finále:

"Oba týmy jsou hodně vyrovnané, už zápas v Karviné ukázal, že budou rozhodovat maličkosti. Doufám, že tentokrát se přikloní v závěru zápasu výsledek na naši stranu a srovnáme sérii," přál si Petr Štochl a prozradil i co svým svěřencům vytýkal po prvním zápase.

"Nelíbila se mi kvalita provedení kombinací, na tom musíme zapracovat," dodal trenér Talentu tým Plzeňského kraje. To jeho protějšek Michal Brůna byl v předzápasových prohlášeních podstatně stručnější.

"Jak jsem řekl hned po prvním utkání finále. Vyhráli jsme, i když některé opory nezahrály zrovna ideálně na to, že se hrálo finále play-off. Věřím tedy, že v Plzni nastoupíme ještě ve větší síle," pronesl Michal Brůna, jehož tým vyhrál základní část Strabag Rail extraligy a lépe nakročil i do finálové série.

Ale Plzeňští se nevzdávají. "Rozhodně jsme nešli do finále s tím, že by se Karviná nedala porazit, obzvlášť v Plzni. Už v neděli jsme odehráli slušný zápas. Před domácími diváky na soupeře vlítneme a uvidíme, co z toho vzejde," doplnil kouče Tomáš Nejdl, jenž v Karviné tým střelecky táhl společně s Milanem Škvařilem.

"Doufám, že se mi bude dařit i nadále, ale nejde jen ?o mě. Chci, aby se dařilo celému týmu, to je v play-off nejdůležitější," dodal 23letý házenkář, který nastoupil netradičně na postu pravé spojky. Ale to nemusí být trvalé řešení.

"Máme tam víc variant, klasicky tam můžeme využít i leváky Honzu Stehlíka s Petrem Linhartem hrál tam i Kuba Douda, který je univerzální hráč," nechtěl kouč Petr Štochl odkrýt karty před druhou finálovou bitvou.

(Foto: HCB Karviná)

Tyto webové stránky používají soubory cookies k zajištění kvality služeb. Více informací zde.