Talent postoupil v poháru a chystá se do Frýdku-Místku

Házenkáři Talentu M.A.T. Plzeň rozprášili ve čtvrtečním osmifinále Českého poháru v městském derby Slavii VŠ Plzeň 39:9 a teď už se chystají na další zápas Strabag Rail extraligy. V neděli se od 17 hodin představí na palubovce Frýdku-Místku, předposledního celku tabulky.

"Ono by to mohlo svádět k určitému podcenění, ale to nechceme. Zápas ve Frýdku rozhodně nemůžeme brát na lehkou váhu. Hrajeme venku, nebude to nic jednoduchého, musíme tam jet plně koncentrovaní," nabádal plzeňský kouč Michal Tonar.

Jeho tým ve Strabag Rail extralize neprohrál ani jeden z osmi zápasů a vítěznou sérii by samozřejmě rád prodloužil. "Ale je nám jasné, že to budeme mít čím dál tím těžší. Soupeři se na nás připraví," uvědomuje si kouč Talentu.

A ještě krátce se vrátil k pohárovému zápasu se Slavií VŠ Plzeň. "Devět gólů je dobrá vizitka defenzivy a gólmanů, Herajt i Ríša Křesťan měly některé zákroky docela těžké," potěšilo kouče Talentu. "A kdybychom my proměnili více šancí, tak jsme se dostali na 45 gólů," upozornil Tonar, že tam byly nějaké zahozené šance.

Víc už ale přemýšlel o extraligovém zápase ve Frýdku-Místku, který jeho tým čeká v neděli. "Papírově jsme sice jasní favorité, ale tyhle prognózy mohou být ošemetné. Vrátil se jim uzdravený Vojta Petrovský, který je tahounem mužstva. Uvidíme, kolik ze sebe dokáže vyždímat po měsíci a půl přestávky," upozornil trenér Tonar na návrat největší osobnosti z týmu soupeře.

Jedno je jisté, házenkáři Talentu M.A.T. Plzeň odjedou na sever Moravy s přáním natáhnout vítěznou sérii. "Bylo by hloupé říkat, kdy chceme prohrát. Takže i do Frýdku si jedeme pro vítězství. Máme ale co zlepšovat, doma s Lovosicemi bylo na někom znát, že se hraje po reprezentační přestávce. Ke každému zápasu musíme přistoupit zodpovědně. Většinou je to jen o nás, věřím v sílu mančaftu," doplnil trenéra Jan Stehlík, zkušený levák na spojce.

Frýdek-Místek letos neprožívá dobrý vstup do sezony, zatím má na kontě jen dva body za vítězství na nováčkem z Maloměřic (29:25). V Českém poháru dokonce vypadl s druholigovou TADEA Karviná. V úterý nezvládl ani televizní dohrávku 8. kola extraligy, v Hranicích prohrál 24:29.

"Měli jsme tři dny, abychom se na Plzeň připravili a pak ještě volnou sobotu před zápasem, takže věřím, že nám to bude stačit. Rozhodně bychom neměli jít do utkání nějak unavení," prohlásil před soubojem s lídrem tabulky zkušený Vojtěch Petrovský.

A vyjádřil se i k dosavadní nelichotivé bilanci svého týmu. "V Hranicích jsme ztratili důležité body, ale rozhodně nemůžeme říct po osmi zápasech, že se nedostaneme do vyřazovací části. Pořád je ještě ve hře hodně bodů. Nic není ztraceno," věří opora Frýdku.

Tyto webové stránky používají soubory cookies k zajištění kvality služeb. Více informací zde.