Talent posílí srbský vítěz Ligy mistrů

Házenkáři mistrovské Plzně získali zvučnou posilu. Do konce sezony bude jejich dres oblékat   srbský házenkář Stefan Terzič, který jako mladíček vyhrál s Hamburkem nejprestižnější klubovou soutěž světa.

Utkání v Novém Veselí ještě 26letý srbský házenkář Stefan Terzič nestihne, protože není dotažen jeho přestup, ale ve zbytku jara byl měl levoruký házenkář posílit mistrovský Talent M.A.T. Plzeň.

"Při dlouhodobém zranění Honzy Stehlíka jsme potřebovali vyřešit situaci na pravé spojce. A když se vyskytla možnost angažovat do konce sezony Stefana, sáhli jsme po něm," vysvětloval sportovní manažer plzeňského klubu Jan Štochl.

Srbský házenkář má za sebou i přes poměrně nízký věk bohatou kariéru. V roce 2013 slavil s německým Hamburkem triumf v Lize mistrů, stejnou soutěž si pak zahrál i za makedonský Vardar Skopje, tři roky byl v Benfice Lisabon a na podzim oblékal dres rumunského celku Potaissa Turda.

"Přicházel jsem tam po operaci kolena, ale nic vážného, a potřeboval jsem nabrat zápasovou praxi a sebevědomí. Ale trenér mě moc nenasazoval, tak jsem si řekl, že musím pryč," vysvětloval Terzič předčasný konec v Rumunsku.

A při hledání dalšího angažmá narazil přes agenta na nabídku plzeňského Talentu. O české extralize toho příliš nevěděl. Přesto kývl, že přijede na zkoušku a teď už je jisté, že zůstane do konce sezony.

"V kabině je bojovný duch, dobrá nálada. A trenér mluví německy, domluvíme se úplně bez problémů," pochvaloval si Terzič. "Věřím, že jít do Plzně je dobrý krok," doplnil srbský házenkář, kterého se v plzeňské kabině okamžitě ujal krajan Milan Ivančev.

"Říkal mi, že byl z Plzně od začátku pozitivně překvapený. Nic moc nečekal, ale ani já vlastně ne. Ale když jsem dorazil a viděl zázemí," na chvilku se Terzič odmlčel. "Hala je moderní a město hezké a ne moc velké, za což jsem rád. Plzeň je krásná a trénovat můžu, kdykoliv se mi zachce. I regenerace je tu jednoduchá, máme vířivku i masáže," dodal Stefan Terzič.

Ať se mu v Talentu daří!

 

Tyto webové stránky používají soubory cookies k zajištění kvality služeb. Více informací zde.