#ORANŽOVÉPEKLO

PODPOŘTE TALENT A PŘIJĎTE NA ZÁPAS OBLEČENI V ORANŽOVÉ, V BARVĚ KLUBU!

Talent porazil Zubří a je první

Talent tým Plzeňského kraje porazil v 10. kole extraligy na domácí palubovce házenkáře Zubří 29:23 a vyhoupl se do čela tabulky o skóre před Karvinou, která v sobotu padla v Lovosicích.

A právě souboj dvou momentálně nejlepších celků extraligy a finalistů minulého ročníku uzavře v pátek první polovinu základní čísti, hraje se za asistence televizních kamer od 19.30 hodin. Talent tým Plzeňského kraje se předtím představí ještě ve středu ve čtvrtfinále Českého poháru v Hranicích.

Ale pojďme zpátky k utkání se Zubřím, v němž hosté sice vedli 1:0 a 2:1, ale mistrovský Talent do 10. minuty otočil vývoj skóre. Potom už se soupeři podařilo jen v přesilovce srovnat na 4:4, pak už měli navrch plzeňští házenkáři. Do 27. minuty vedli rozdílem jedné až dvou branek, teprve v závěru prvního poločasu třemi góly v řadě až na 15:11.

Po změně stran ale začali domácí hráči kupit chyby a Zubří se do dotáhlo na rozdíl jediné branky - 17:16 ve 36. minutě. Jenže hosté nevyužili několik možností na vyrovnání a Talent to potrestal dalším gólovým trhákem na 20:16. Hosté potom zkusili ve snaze o zvrat hru v sedmi bez brankáře, ale domácím to trestali snadnými góly do odkryté svatyně a odskočili až na 24:18.

Obhájci titulu pak dovedli zápas k jasnému vítězství, i když hráli bez zraněného Michala Tonara a jen pár útoků se na palubovku dostal Milan Škvařil, jenž teprve v týdnu začal s tréninkem.

Talent tým Plzeňského kraje - HC ROBE Zubří 29:23 (15:11)

Nejvíce branek: Douda 8/4, Nejdl 6, Stehlík a Režnický 4 - Jurka 5, Mičkal 4/1, B. Mizera, Mazurek a Dobeš 3. Rozhodčí: Kichner, Vacula. Sedmimetrové hody: 4/4:2/1. Vyloučení: 5:7. Diváků: 650.

Petr Štochl (trenér, Talent tým Plzeňského kraje)
"Na českou extraligu to byl nadstandardně kvalitní zápas, oba týmy věděly, co chtějí hrát. Mě potěšilo, že jsme ve vysokém tempu vydrželi bez nějakých velkých výkyvů celých šedesát minut. Tlačili jsme na soupeře, zaměstnávali jsme ho. Až na začátek první půle měla naše hra parametry, které jsme si představovali. Určitě při rozboru najdeme i věci, které musíme víc zlepšit, ale rozhodně víc tentokrát bude těch, s nimiž budeme spokojeni. Když budeme takové výkony předvádět pořád, budeme rádi."

Peter Dávid (trenér, HC ROBE Zubří)
"Plzeň vyhrála zaslouženě. My jsme měli dneska velmi dobré fáze, ve druhé půli jsme se dostali na dostřel jediné branky. Ale pak jsme to nezvládli, to jsou zlomové situace. Musíme se z takových těžkých zápasů poučit, máme mladý tým, potřebujeme sehrát co nejvíc těžkých zápasů. Abychom příště vydrželi delší časový úsek, Karviná a Plzeň vydrží v tempu celých šedesát.