Talent podlehl na úvod juniorce Berlína

Házenkáři Talentu ve čtvrtek podlehli v přípravném zápase juniorce bundesligového Füchse Berlín 25:33. Na pátek plánované utkání se Strakonicemi bylo zrušeno.

"Hrál proti nám sice juniorský tým, ale s odstupem jasně nejlepší v Německu. Jsem za tu konfrontaci rád, jejich kvalitu jsem znal. Výsledek není příznivý, ale to teď na začátku přípravy neřešíme," prohlásil jeden z plzeňských trenérů Petr Štochl, který sám v dresu berlínských Lišek působil.

"Spíš nás zajímala předvedená hra a musím říct, že v určitých fázích to mělo z naší strany velmi dobré parametry. Nečekal jsem, že nové věci dokážeme do zápasů přenést tak rychle. Zvlášť proti takhle agresivně hrajícímu soupeři," pokračoval Petr Štoch s tím, že utkání splnilo účel. Trenéři si vyzkoušeli hráče na různých postech. Bohužel Talent hrál téměř bez leváků na spojkách ? Stehlík se teprve zotavuje po operaci kolena, Bogdaniče nepustil do hry zraněný kotník a brzy odkulhal i Linhart. Na pravé spojce tak zaskakoval Bešta.

Výsledkem toho všeho byla porážka o osm gólů.

"Utkání nám ukázalo, že je před námi ještě spousta práce, v čem musíme přidat. Bylo dobré vidět, jakým směrem se ubírá evropská házená," doplnil Petr Štochl.

Německý tým věhlasného manažera Boba Hanniga v Plzni potom porazil i pražskou Duklu 35:25. Na sobotu připravil pro zájemce z řad házenkářských trenérů otevřený trénink a v neděli po poledni zamíří zpátky do Německa.

"V Plzni teď působí můj velký kamarád Petr Štochl," vysvětloval Bob Hanning proč si za místo letního herního kempu zvolil právě Plzeň. "A pak tady byla možnost sehrát dva zápasy se špičkovými celky české extraligy," doplnil.

Házenkáři Talentu pokračují od pondělí v přípravě, ve středu je v Brně prověří West Vídeň.

Tyto webové stránky používají soubory cookies k zajištění kvality služeb. Více informací zde.