Talent Plzeň vs. Zubří, díl první v poháru

Hned dvakrát se v tomto týdnu střetnou házenkáři Talentu M.A.T. Plzeň a Zubří. První dva týmy extraligové tabulky proti sobě svedl i los čtvrtfinále Českého poháru, hraje se ve středu v městské hale na Slovanech od 16 hodin.

"Bereme ten pohárový zápas vážně, chceme postoupit co nejdále," hlásil plzeňský kouč Michal Tonar. V sobotu se pak od 18 hodin střetnou oba celky v Zubří, kde půjde o první míst tabulky Strabag Rail extraligy.

Oba soupeři už se letos střetli, hned na úvod Strabag Rail extraligy vyhrál plzeňský Talent doma vysoko 36:27. Jenže Zubří se od té doby herně zvedlo, v nejvyšší soutěži už ztratilo jen remízami v Kopřivnici (26:26) a Novém Veselí (25:25). V domácím prostředí je stoprocentní, to je ale varování spíš pro sobotní extraligu v Zubří.

Nejdřív přijde na řadu pohárový zápas v Plzni, v němž půjde o postup mezi nejlepší čtyři celky. "Zubří patří k nejlepším ?v extralize," vysekl soupeři poklonu trenér Talentu. Na Valašsko se před sezonou vrátili zkušení matadoři Řezníček s Jurkou a tím se zvýšila úderná síla především na pravé straně. "Ale rozhodně to není jen o těchto dvou, nebezpečí hrozí od více hráčů," upozornil kouč Tonar a jmenoval především další zkušené borce Hrstku, Říhu a jistotou je i gólman Malina.

Na první vzájemný zápas, který jeho svěřenci vyhráli celkem jasně se plzeňský kouč příliš ohlížet nechce. "Obě mužstva jsou za ty dva měsíce dál. Ano, podíváme se na to, co fungovalo. Ale spíš se zaměříme na aktuální formu Zubří. Viděli jsme jejich zápasy ve Veselí i doma s Hranicemi," naznačil trenér Talentu, kde hodlá čerpat informace.

Sám řeší zdravotní trable spojek Jakuba Tonara a Jana Stehlíka, kteří ani neodcestovali k pohárovému zápasu do Dánska. "Doléčovali šrámy, ale věřím, že ve středou budou k dispozici," doufal.

A neprojeví se na jeho týmu černá série z minulého týdne, kde prohrál oba zápasy Poháru EHF s dánským Holstebro i doma extraligové utkání s Karvinou?

"Věřím, že jsme na Zubří dobře připravení a rozhodně nehodláme z poháru lehce vypadnout. Hrajeme doma ?a chceme potvrdit, že porážka s Karvinou byla výjimka," doplnil Michal Tonar, trenér plzeňského Talentu.

Čtvrtfinálový zápas proti Zubří se hraje ve středu od 16.00 hodin v městské hale na Slovanech. Jednotné vstupné je 50 korun, majitelé permanentek a děti do 10 let půjdou na utkání zdarma.

 

Čtvrtfinálové dvojice:

Talent M.A.T. Plzeň vs Zubří

Karviná vs Kopřivnice

Dukla Praha vs Lovosice

Nové Veselí vs Hranice

 

Tyto webové stránky používají soubory cookies k zajištění kvality služeb. Více informací zde.