Talent padl v Karviné

Karviná je po druhém zápase ve své hale blízko k vytouženému titulu. Ani tentokrát nebyla k vidění bitva do posledních vteřin, na kterou byly oba tábory zvyklé v předchozích ročnících. Domácí hráči si už v prvním poločase vydobyli vysoký náskok, který sice dokázali Západočeši v závěru utkání ohrozit, smazat se jim ho ale již nepovedlo. Karviná jde osmigólovému Solákovi do vedení 2:1 na zápasy.

Má-li se karvinský tým na něco ve finálové sérii opravdu spolehnout, jsou to vstupy do utkání. Plzeň nezvládla ani napotřetí udržet v úvodních minutách soupeřovi střelce na uzdě, Dominik Solák zvýšil na 3:1, o pár minut později Patrik Fulnek na 6:2. Hostům nepomohl ani oddychový čas, Jan Užek po čtvrthodině hry navýšil náskok Karviné už na propastných šest gólů! Až v tuto chvíli se ke slovu dostala také Plzeň, manko mírně snížil Martin Říha a po něm o sobě dal poprvé vědět také Milan Škvařil. Domácí ale nenechali svého soupeře naskočit do sedla, naopak, Dominik Solák a Ondřej Skalický se zasloužili o vedení 15:7! Vojtěch Patzel vzápětí proměněným sedmimetrovým hodem náskok ještě o jednu trefu vylepšil a hráči Talentu museli být vděční za povedený závěr poločasu, ve kterém Milan Škvařil snížil manko svého týmu na "pouhých" sedm gólů.

Další finálový zápas doma!

Srovnat krok ve finále můžeme už ve středu 25. května od 17:00 hodin v Městské sportovní hale na Slovanech! Přijďte v oranžové a rozpoutejme spolu znovu oranžové peklo!

Po přestávce ale nastoupila na karvinskou palubovku úplně jiná Plzeň. Znovu se prosadil Říha i Škvařil, po brance Daniela Režnického svítil na tabuli stav 18:14. Karviné pomohly dva oddychové časy, které si trenér Brůna vybral krátce po sobě. Znovu zaúřadovala nejpilnější střelecká trojice ve složení Skalický - Sobol - Solák, po brance posledního zmíněného vedl Baník deset minut před koncem utkání 25:19. Talent ale nedal kůži lacino, dvakrát se prosadil hrdina druhého finálového zápasu, Jan Stehlík, jednou mířil přesně Tomáš Nejdl. Do konce utkání chyběly dvě minuty a Talent ztrácel tři góly, malá naděje v tu chvíli ještě žila. Definitivně ji ale pohřbil Ondřej Skalický, poslední hřebík do rakve zatloukl Patrik Fulnek. Karviná před domácím publikem opět nezaváhala a vyhrála, stejně jako před týdnem na stejném místě, o pět gólů.

"Dnes jsme odstartovali dobře. V Plzni jsme sice také měli dobrý start, ale pak přišel výpadek. Jsem rád, že dnes jsme udávali tempo až do konce, odčinili jsme výpadek z Plzně a navázali jsme na to první povedené domácí utkání. Kluci dnes bránili fantasticky, agresivně, na hranici možností celých 60 minut a odměna je výsledek," neskrýval radost Jan Užek. Jeho protějšek, Milan Škvařil, už tak spokojený být nemohl. "Uteklo nám to na začátku zápasu, nechali jsme si je odskočit a celý zápas honili zpátky. Jednu chvíli už to bylo o osm, stáhli jsme to na tři, ale nedokázali jsme to přehoupnout na naši stranu. Prohráli jsme si to sami, nemůžeme to na nikoho svádět. Domácí šli do toho s větším nasazením než my, proto nám od startu odskočili, pak už je to těžký."

"Průběh byl podobný tomu prvnímu utkání tady v Karviné. Jako přes kopírák. Na začátku jsme ještě byli v autobuse, ten tlak, který jsme chtěli vytvořit, tam prostě nebyl a to na takový dobrý tým, jako je Baník, nestačí. Takže jsme si zase nechali domácí utéct. Na druhou stranu mě těší, že druhý poločas jsme zahráli dobře, dostali jsme se na tři branky a nebýt nějakých drobností, které jsme nezvládli, mohl být zápas velmi dramatický až do poslední chvíle," našel i přes porážku pozitivní věci k hodnocení Petr Štochl, trenér Plzně. (Úvodní foto: Ivo Dudek)

Foto

Cookies

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Některé z nich jsou k fungování stránky nezbytné, ale o některých můžete rozhodnout sami. Více informací zde.