#ORANŽOVÉPEKLO

PODPOŘTE TALENT A PŘIJĎTE NA ZÁPAS OBLEČENI V ORANŽOVÉ, V BARVĚ KLUBU!

Talent oplatil Karviné doma porážku

Ve šlágru extraligy oplatili plzeňští házenkáři doma Karviné porážku z minulého týdne, když na domácí palubovce zvítězili až díky sedmičce nařízené po čase. Tu proměnil Milan Škvařil, který byl s dvanácti góly nejlepším střelcem zápasu. Karviná v extralize prohrála poprvé od začátku října.

"Je fajn, že jsme Karvinou porazili o gól, sedmičkou po čase. Ale na druhou stranu musím přidat, že jsme ten zápas mohli rozhodnout dřív," zhodnotil středeční několikrát odloženou dohrávku 8. kola Strabag Rail extraligy jeden z plzeňských trenérů Petr Štochl.

Domácí Talent vstoupil do utkání odhodlaně a po čtvrthodině hry vedl 10:5. Nezastavil ho ani time out hostů za stavu 5:2, po němž Karvinští zkoušeli hru v sedmi bez brankáře. Ale ne příliš úspěšně a tak se vrátili k normálu. A začali ukrajovat z náskoku Plzně, která hrála často v oslabení a deseti minut minut před koncem, když Tonar ze sedmičky přestřelil branku, vedla jen o gól - 11:10. Záhy se jí ale opět povedlo odskočit na 14:10 ve 23. minutě.

Ale hosté se nezdávali a znovu začali stahovat a se závěrečným hvizdem prvního poločasu se jí dokonce podařilo vyrovnat - 16:16. To už hráli domácí bez vyloučeného Chmelíka, který viděl po třetím dvouminutovém trestu červenou kartu.

"Vypracovali jsme si slušný náskok, hráli jsme dobře. Pak jsme našimi zbytečnými vyloučeními vrátili soupeře do hry," litoval plzeňský trenér Petr Štochl.

Hned v nástupu do druhé půle šla Karviná dokonce do vedení, ale Talent znovu otočil vývoj skóre. Po desáté brance Škvařila vedl ve 45. minutě 24:22. Jenže Hosté znovu překlopili vývoj skóre na svoji starnu. Když Tonar nedal sedmičku a Patzel byl na druhé straně úspěšný rázem to bylo o dva góly - 26:28. Jenže domácí po brankách Stehlíka, Šafránka a Škvařila znovu strhli vedení na svoji - 29:28. A Karviná už hrála bez vyloučeného střelce Soláka.

Za tohoto stavu pak nedali Plzeňští dvě jasné šance a to se jim vymstilo, hostující Skalický z křídla vyrovnal. A po prorážení domácí šla v poslední minutě Karviná do útoku, ale skvělý brankář Šmíd vychytal Patzela. A když na druhé straně Urbanski fauloval v úniku Škvařila, házela se po čase ještě sedmička a nejlepší kanonýr domácích z ní zařídil, že body zůstanou v Plzni.

"V posledních třech minutách jsme měli dvě vyložené šance, které jsme neproměnili. Mohli jsme to rozhodnout sami a nemít nervy až do konce. Podržel nás i Karel Šmíd, který vylouženou šanci v závěru také chytil," říkal po vítězném zápase plzeňský kouč.

"Jsem rád, že jsme se udrželi ve hře o první místo, i když ta šance je jen teoretická. Nepředpokládám totiž, že by Karviná ztratila body s Maloměřicemi," dodal Petr Štochl.

Právě do Maloměřic jede teď v sobotu i jeho tým, hraje se od 15 hodin. Po reprezentační přestávce ho čekají ještě domácí zápasy s pražskou Duklou (17. března v 17.30) a Jičínem (27. března v 18.00)

Talent tým Plzeňského kraje - HC Baník Karviná 30:29 (16:16)

Nejvíce branek: Škvařil 12/1, Režnický 6, Stehlík 4 - Patzel 8/3, Solák 8/1, Mlotek 5. Rozhodčí: Králíček, Letev. Sedmimetrové hody: 4/2:5/4. Vyloučení: 6:6. ČK: Chmelík - Solák, trenér Brůna.