Talent neobhájí triumf v poháru. Plzeň vypadla ve čtvrtfinále s Karvinou

Házenkáři Talent týmu Plzeňského kraje prohráli zápas čtvrtfinále Českého poháru na palubovce Baníku Karviné 30:35 a z boje o trofej vypadli. Úřadující mistři extraligy tak neobhájí prvenství v domácím poháru a mohou se soustředit jen na nejvyšší tuzemskou soutěž.

Talent začal špatně a v polovině páté minuty prohrával 0:4. "Od páté minuty se naše ztráta celý zápas pohybovala od dvou do pěti gólů. Úvod zápasu nebyl z naší strany dobrý a utkání jsme už nedokázali otočit, byť jsme ho zdramatizovali, protože chvíli před koncem jsme prohrávali o dva góly. Pak už jsme hráli vabank," řekl trenér Talentu Plzeň Petr Štochl.

Na začátku 21. minuty to po tříbrankové sérii domácích bylo 9:15, ale vzápětí stejný počet gólů v řadě vstřelil i Talent - 12:15. Karviná se znovu povedlo utrhnout do šestibrankového náskoku a Plzeň snížila na poločasových 14:19.

V první polovině druhé třicetiminutovky hosté doháněli tří až pětibrankovou ztrátu. Ve 45. minutě Talent prohrával jen 24:26, ale na těsnější než dvoubrankový rozdíl se nedostal. V samotném závěru Karviná dvěma góly navýšila skóre na konečných 30:35 z pohledu plzeňského Talentu.

"Karviná byla lepší, takže ten výsledek je asi zasloužený," uvedl Štochl.

Porážka a konec v Českém poháru obhájce mrzí. "My jsme nastavení tak, že se snažíme každý zápas vyhrát. Na druhou stranu jsme trochu přihlíželi ke stavu mužstva. Asi 25 minut jsme nechali hrát Milana Škvařila, který se vrací po dlouhém zranění. V páté minutě se nám zranil Dan Bláha, kterého jsme ve zbytku utkání také šetřili. Adam Beneš dostal červenou kartu. Pokud by to bylo páté finálové utkání extraligy, tak bychom Dana asi nechali hrát. Samozřejmě že z vyřazení radost nemáme, ale myslím si, že konecs Karvinou venku není ostuda," tvrdil kouč Talentu.

O víkendu mají plzeňští házenkáři volno kvůli lichému počtu týmů v extralize a ve středu je čeká domácí duel proti Brnu. "Pevně věřím, že Dan Bláha nebude chybět. Zranění nevypadá na zlomeninu nebo problém s vazy," dodal Petr Štochl.

(Foto: HCB Karviná)

Cookies

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Některé z nich jsou k fungování stránky nezbytné, ale o některých můžete rozhodnout sami. Více informací zde.