Talent má mečbol, ale rozhodnuto není

Talent tým Plzeňského kraje vede ve finálové sérii nad Baníkem Karviná 2:1 na zápasy a už v úterý je od 17.10 hodin v městské hale na Slovanech na programu čtvrté utkání. Přímý přenos vysílá Česká televize.

A po utkání už může být známý nový mistr, ale v Plzni se o tom ještě nemluví ani potichu, natož nahlas. "Hrajeme doma, poženou nás diváci, ale nesmíme podlehnou euforii," upozornil jeden z plzeňských trenérů Petr Štochl. "Nic není rozhodnuto! Hraje se na tři vítězství a ta nemáme v kapse my, ani soupeř," doplnil bývalý reprezentační brankář při vědomí kvalit soupeře.

"Karviná má velmi kvalitní tým s výraznými individualitami. Rozhodně nepřijedou do Plzně gratulovat nám k titulu," uvědomuje si Petr Štochl. Karviná se opírá o kvartet reprezentantů - Vojtěch Patzel, Dominik Solák, Jan Užek a Václav Franc, které jistí z branky populární srbský gólman Nemanja Marjanovič, i když posledně ho v Karviné více než zdatně zastoupil mladý Petr Mokroš.

"Ale i naši gólmani podávají skvělé výkony," upozornil Jakub Douda, že ve čtvrtém zápase byl vynikající Karel Šmíd, v sedmičkách se pak zase blýskl jeho kolega Filip Herajt. "No, dobře jsem si postavil tyče," pousmál se Filip Herajt.

I díky tomu vede Talent tým Plzeňského kraje ve finálové sérii 2:1 na zápasy, protože zvládl dvakrát rozstřel sedmimetrových hodů. Úvodní utkání vyhrála Karviná doma nejtěsnějším rozdílem 27:26. A velká bitva se dá čekat i v úterý.

"Všechny předchozí zápasy byly nesmírně vyrovnané. Nemyslím si, že by se měl ten čtvrtý nějak lišit, čekám boj až do poslední minuty," myslí si zkušený pivot Jakub Šindelář. "Známe se, mančafty se drží herních systémů, vychází z důrazné obrany. Bude to o aktuální síle, psychice a fyzické síle," doplnil, co podle něho bude rozhodovat.

Karviná vyhrála základní část extraligy a teď je totiž nečekaně o krok zpět, ale rozhodnuto zdaleka ještě není. "Karviná má velmi kvalitní tým s výraznými individualitami.

Potěšitelný je také fakt, že do hlediště může až pět stovek diváků. "Jsem rád, že můžou přijít, protože sport se dělá hlavně kvůli nim. Naši fanoušci byli vždycky super. Věřím, že nám pomohou i tentokrát," dodal Jakub Šindelář.

Tyto webové stránky používají soubory cookies k zajištění kvality služeb. Více informací zde.