#ORANŽOVÉPEKLO

PODPOŘTE TALENT A PŘIJĎTE NA ZÁPAS OBLEČENI V ORANŽOVÉ, V BARVĚ KLUBU!

Talent jede na vítězné vlně, vyhrál i v Hranicích

Šesté extraligové vítězství si připsali v sobotu na svoje konto házenkáři Talentu M.A.T. Plzeň, kteří vyhráli v Hranicích 33:29. Před reprezentační přestávkou je čeká ve středu pohárový zápas v Mostě a v sobotu 19. října přijede do Plzně v extralize Jičín.

"S pokorou beru dva body, vítěznou šňůru chceme udržet co nejdéle. Doma proti Jičínu do toho zase vlétneme na plné pecky," hlásil do telefonu cestou z Moravy plzeňský kouč. Spokojenější byl tentokrát spíš s útočnou fází, v defenzivě viděl rezervy. "Devětadvacet obdržených branek je dost," doplnil kouč Talentu.

Úvod zápasu patřil domácím, kteří po osmi minutách vedli 8:4. Jenže za dalších šest minut obhájci titulu skóre otočili. Když se prosadil na pivotu Šindelář už to bylo 8:9. Hranický Cáb sice ještě jednou srovnal, ale ve zbytku první půle narostl náskok hostů až na pět branek, v poločase byl stav 14:19.

"Začátek byl z naší strany zase vlažný, to už se bohužel stává pravidlem. Se silnějším soupeřem by se nám nemuselo vyplatit. Musíme se na to v přípravě zaměřit, být koncentrovaní od prvních minut," okomentoval trenér Talentu úvod zápasu. "Když jsme pak zabrali, vyhráli jsme druhou část první půle 11:3," doplnil.

V úvodu druhého dějství si seběhl Douda na pivota a zvyšoval už na 14:20. A kdo by čekal, že plzeňští házenkáři dovedou zápas k jasné výhře, spletl by se. "Zbytečně jsme dali soupeři čuchnout," litoval kouč Tonar. Ve 40. minutě nevyzrál Jakub Tonar na zkušeného Kučerku v brance Hranic a z protiútoku Magrla snižoval na 18:20. Talent sice znovu odskočil na čtyři góly, ale ve 49. minutě bylo dokonce srovnáno ? 25:25.

Trenér hostů se snažil tým probrat při oddechovém čase a povedlo se mu to. Třemi góly v řadě si jeho svěřenci vzali vedení zpět a zápas už pak dovedli do vítězného konce. Většinu zápasu odchytal mladíček Křesťan, který zaskočil za nemocného Herajta.

V příštím týdnu čeká jeho svěřence ve středu zápas 3. kola Českého poháru v Mostě. "Doufám, že budu moct dát šanci i našim mladíkům," přál si trenér Tonar, aby mohl pošetřit síly klíčových hráčů na zápas 7. kola Strabag Rail extraligy. Ten se hraje v Plzni netradičně v sobotu od 19 hodin.

Ještě předtím, v úterý se dozvědí soupeře pro 3. kolo Poháru EHF, jehož vítězové si zajistí účast ve skupinové fázi této soutěže. "Tam už si není z čeho vybírat, všichni soupeři jsou velmi kvalitní. Pro nás už je obrovský úspěch, že jsme se do této společnosti probojovali," doplnil trenér Tonar.

Přesto je jeden favorit všech plzeňských příznivců házené více než zřejmý ? německý Füchse Berlín, kde dlouhá léta chytal Petr Štochl, současný Tonarův asistent.