Talent jede ke šlágru na Duklu

Program 10. kola Chance extraligy házenkářů uzavře nedělní utkání, v němž se od 17 hodin představí Talent tým Plzeňského kraje v pražských Řepích proti domácí Dukle. Bude to jeden ze šlágrů, střetnou se celky z čela tabulky.

Utkání mezi plzeňskými házenkáři a pražskou Duklou mívá léta nádech derby. Teď je vše ještě vyšperkované o to, že pražskou Duklu trénuje dlouholetý hráč a kouč Plzně Michal Tonar a letos poprvé se proti Talentu, kde strávil drtivou většinu svojí kariéry i jeho starší syn.

"Měli jsem teď dva slabší soupeře, ale s Duklou to bude o něčem jiném. Čeká nás velice kvalitní tým, navíc v domácím prostředí," uvedl plzeňský kouč Petr Štochl, který byl po návratu z Německa a konci aktivní kariéry v Plzni jednu sezonu asistentem Michala Tonara. A připomněl domácí neporazitelnost Dukly v této sezoně.

"Známe sílu a kvalitu soupeře. Myslím, že v tom nás ničím nepřekvapí. Dobře se připravíme. Hrajeme doma a s týmovým výkonem budeme bojovat o další ligové body," kontroval Michal Tonar, kouč pražské Dukly.

Talent tým Plzeňského kraje má na čele tabulky náskok na tři pronásledovatele, mezi nimiž je i pražská Dukla, která má však o zápas méně než obhájci mistrovského titulu. To ještě zvyšuje náboj střetnutí. Půjde také o souboj gólmanů. Jak domácí Tomáš Petržala, tak plzeňští brankáři Filip Herajt s Karlem Šmídem patří k nejlepším v extralize.

Oba celky absolvovaly v týdnu osmifinále Českého poháru, zatímco Dukla Praha prohrála doma po boji o jedinou branku Baníku Karviná (32:33), plzeňský Talent přivezl po vítězství 30:23 postup z Hranic.

Jak dopadne extraligový střet dvou odvěkých rivalů? 

Cestujete zítra na Duklu? Přečtěte si důležité informace v našem článku zde.

Cookies

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Některé z nich jsou k fungování stránky nezbytné, ale o některých můžete rozhodnout sami. Více informací zde.