#ORANŽOVÉPEKLO

PODPOŘTE TALENT A PŘIJĎTE NA ZÁPAS OBLEČENI V ORANŽOVÉ, V BARVĚ KLUBU!

Talent jede, Dukle nasázel čtyřicet branek

Talent tým Plzeňského kraje jede dál na vítězné vlně, v dohrávce 5. kola házenkářské extraligy vyhrál na palubovce pražské Dukly vysoko 40:34. Teď už se chystá na sobotní souboj v Brně, který se hraje od 17 hodin.

"Zápas jsme zvládli, takže samozřejmě panuje spokojenost. V podstatě po celou dobu jsme si udrželi vedení, čtyřicet nastřílených branek je fajn," pochvaloval si jeden z plzeňských trenérů Petr Štochl. Jeho tým odskočil Lovosicím na čele tabulky o dva body navzdory tomu, že Talentu opět chyběla řada marodů.

Dlouhodobě mimo hru jsou levá křídla Šafránek s kapitánem Vinkelhöferem, k nimž přibyly i nemocný mladík Beneš a obě levé spojky Nejdl a Škvařil. Ale při jejich absenci se chopil šance teprve 16letý mladík Bláha, jenž dal na Dukle šest branek.

Domácí Dukla vedla jen 1:0, ale Talent rychle otočil i díky zákrokům gólmana Šmída, který chytil soupeři i první tři sedmičky, na 1:4 a pak už udával tempo zápasu. A to navzdory tomu, že se ani brankář Petržaly nenechal zahanbit. Pražané se dokázali jen několikrát přiblížit na rozdíl jediné branky, naposledy po ráně slovenské spojky Hlinky minutu a půl před koncem první půle - 15:16.

Jenže pak zaúřadoval hostující Kosteski, nejprve proměnil sedmičku, pak vystihl přihrávkou a trefou do odkryté branky určil poločasový výsledek - 15:18.

Zvlášť druhá půle pak nabídla gólovou přestřelku, v níž měli ale navrch stále házenkáři plzeňského Talentu, který si stále udržoval tří až čtyřbrankový náskok. Nakonec brali hosté oba body za pohodové vítězství 40:34.

"Vzhledem k našemu zdravotnímu stavu je to velmi dobrý. Teď nás ještě o víkendu čeká Brno, pokud zvládneme i tento zápas, tak pro nás bude tahle část sezóny skvělá," mohl si pak oddechnout kouč Talentu.

"Přibrzdil nás až přílišný respekt z toho, že je Plzeň v tabulce výš než my. Udělali jsme velké množství technických chyb, někdy i nevynucených. Problém jsem viděl hlavně v koncovce, měli jsme hodně promarněných šancí. Ale i tak bych chtěl kluky pochválit za jejich nasazení," kontroval trenér soupeře Michal Tonar, Plzeňák na lavičce pražské Dukly.

Střelecky tentokrát exceloval především makedonský křídelník Kosteski, jenž soupeři nasázel patnáct branek, z toho šest ze sedmiček, při nichž měl tentokrát stoprocentní úspěšnost.

Už v sobotu hrají plzeňští házenkáři podruhé v krátké době venku, od 17 hodin nastoupí na palubovce SKKP Handball Brno. Doma se opět představí v neděli 4. prosince, kdy přivítají v tradičním čase od 10.30 hodin Frýdek-Místek.

Dukla Praha - Talent tým Plzeňského kraje 34:40

Poločas: 15:18.

Branky Dukly: Hlinka 9, Krušberský 7, Vojtela a Křístek 5/3, Dokoupil 4, F. Březina 2, M. Březina a Rumian 1.

Rozhodčí: Valášek, Vychodil. Sedmimetrové hody: 6/3:6/6. Vyloučení: 1:4. Divá: 115.

Sestava a branky Talentu: Šmíd, Herajt - Bernhard 1, Bláha 6, Douda 3, Šindelář 6, Stehlík 2, Kosteski 15/6, Režnický 3, Terzič 3, Chmelík 1, Říha, Tonar, Svoboda, Zeda, Dubský.