Talent čeká těžký boj v Jičíně

Neoblíbený soupeř čeká házenkáře Talentu M.A.T. Plzeň ve druhém kolo tohoto roku, v sobotu od 18 hodin nastoupí v 18. kole Strabag Rail extraligy v Jičíně.

 

"Jsem rád, že jsme vítězně zvládli domácí premiéru, ale teprve teď se začne lámat chlebíček," říkal po domácím zápase s Hranicemi (34:25) plzeňský kouč Michal Tonar s vědomím, že jeho svěřence teď čekají dvě utkání na palubovkách soupeřů, kteří bojují o elitní osmičku pro play-off.

"Jičín ani potom Lovky se nevzdají, rozhodně nám na domácí půdě nedají body zadarmo, čeká nás velmi těžký boj," uvědomuje si trenér plzeňského Talentu.

Teď v sobotu nastoupí od 18 hodin v Jičíně, který není zrovna oblíbeným soupeřem plzeňských házenkářů. A vždycky je to tam urputná bitva. "V minulosti se nám v Jičíně nedařilo. Prohrávali jsme tam na přípravném turnaji, ?v extralize i v poháru," připomněl brankář Filip Herajt.

"Jičín je silný hlavně na domácí palubovce. Ale my teď doufáme, že si přivezeme oba body," doplnil gólman Talentu, který při zranění Karla Šmída odchytal většinu domácího zápasu s Hranicemi. A připravený na pozici jedničky bude i v Jičíně.

"Ale i Jičín bude mít velkou motivaci uspět," připomněl Herajt, že soupeř hájí osmou příčku tabulky, je v ní o jediný bodík před Hranicemi a dva před Brnem. "Do konce základní části nezbývá moc zápasů, takže Jičínu jde o všechno. Bylo by ale skvělé vyhrát nějakým dobrým výsledkem, abychom si získali respekt, pokud bychom ho dostali v play-off," doplnil 23letý gólman.

Pozor si bude dávat na šikovné střelce zdálky Kovaříka a především bývalého reprezentanta Šulce. "Ten má šikovnou levou ruku. Jeho střely jsou nevyzpytatelné, dokáže je schovat a má super podstřel," vypozoroval Herajt.

Plzeňský kouč věří, že jeho týmu, který doznal v zimě podstatných změn prospěje další týden společné přípravy navíc. "Byl prostor, abychom doladili souhru s novými hráči, zvlášť v defenzivě to trochu drhlo," doplnil Michal Tonar a doufal, že už nastoupí některý z hráčů, kteří proti Hranicím kvůli zranění chyběli (brankář Šmíd, Škvařil, Ivančev, Nejdl).

 

Tyto webové stránky používají soubory cookies k zajištění kvality služeb. Více informací zde.