Talent je v semifinále Českém poháru

První ze dvou duelů se Zubřím vyhráli házenkáři Talentu M.A.T. Plzeň, po domácím vítězství 27:21 postoupili do semifinále Českého poháru. Už v sobotu se stejní soupeři střetnou na Valašsku ve 12. kole Strabag Rail extraligy.

"Pohárové utkání jsme měli víceméně od začátku pod kontrolou. Řekl bych, že jsme ho rozhodli už v první půli," říkal novinářům plzeňský asistent trenéra Petr Štochl. Postup do semifinále ale zaplatil jeho tým zraněním dvou zkušených borců - pivota Šindeláře a leváka Stehlíka.

Domácí byli od začátku ve vedení, ve 13. minutě poprvé odskočili soupeři na větší rozdíl - 8:5. Zubří pak sice snížilo, ale Talent přidal další gólový trhák na 11:6 v 21. minutě. I ve zbytku první půle dávali branky spíš plzeňští házenkáři a tak byl v poločase stav 15:8.

"Dobře jsme bránili, takže už první poločas byl vcelku jasnou záležitostí," pokračoval asistent trenéra v hodnocení zápasu.

Za deset minut druhé půle to bylo 18:10 a ze hřiště odkulhal s bolestivou grimasou Stehlík, hned v úvodu zápasu se zranil i Šindelář. Plzeňský Talent i tak dovedl zápas k bezpečnému vítězství 27:21.

"Mám radost, že jsme prolomili sérii porážek. Povedlo se to především kvůli zlepšení v útočné fázi, která proti Karviné nebyla dobrá. Se Zubřím byla o stupeň výš, což se projevilo na výsledku," doplnil Petr Štochl.

Společně s plzeňským Talentem postoupila do semifinále Českého poháru i pražská Dukla a Karviná, čtvrté čtvrtfinále Nové Veselí - Hranice se hraje příští týden.

Dva nejlepší extraligové celky se pár dnů střetnou znovu, už v sobotu vstoupí Talent M.A.T. Plzeň do druhé poloviny základní části nejvyšší soutěže právě v Zubří.

"To bude úplně jiný zápas. Dva nebo tři hráči včetně k poháru nepřicestovali," upozornil Petr Štochl především na absenci brankářské jedničky Maliny. "Utkání v Zubří bude mít jiné nasazení, emoce a atmosféru. Doufám ale, že bude se stejným výsledkem," přál si asistent trenéra Tonara.

 

Talent M.A.T. Plzeň - HC Robe Zubří 27:21 (15:8)

Nejvíce branek Zubří: Řezníček 4, Dořičák a Šusťáček 3, Jurka 3/1. Vyloučení: 5:6. Sedmičky: 5/4:2/1. Rozhodčí: Kozler, Zych. Diváků: 350.

Sestava a branky Talentu: Šmíd, Herajt - Douda 4/1, Šafránek 5/3, Režnický 4, Nejdl 2, Chmelík 3, Tonar 3, Bogdanić 1, Šindelář 1, Stehlík 2, Macháč, Ivančev, Vinkelhöfer 1, Kaplan 1, Wildt....

Tyto webové stránky používají soubory cookies k zajištění kvality služeb. Více informací zde.